• Advertisement

Квартира в Копенхаген

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Квартира в Копенхаген

Мнениеот Rammstein78 » 21 Май 2015, 10:12:45

Здравейте на всички,

Нов съм във форума и моля да ме извините ако пиша на неправилното място. Не знам откъде да започна, но мисля че ще е добре първо да се представя. Казвам се Станислав и съм ИТ специалист, семеен съм с 3 деца. Преди около 2 месеца си намерих работа в Копенхаген и ми предложиха договор (след посещение на фирмата в офиса им на място). Последните 5-6 години работих в чужбина, като преди 9 месеца се прибрах в България за раждането на третото ми дете и си намерих работа тук. Като цяло идеята ми беше и си остава, че не искам да останем тук - сега пред мен стои огромен проблем. А именно - намирането на квартира за мен и семейството ми. Прочетох доста от коментарите и намерих доста интересни неща, като кой маршрут са ползвали някой хора от форума, различни теми като тази с временните номера от SKAT и т.н. Бих искал да помоля, някой от Вас който може да ми помогне поне с контакти на агенции за намиране на жилище под наем. С всичко останало мисля, че няма да ми е пречка да се справя. Също така мисля да пътуваме всички с личният ни автомобил, понеже ще сме 5 човека, багаж и т.н. Не си представям как ще слезнем в Малмьо от самолета и ще помъкнем 3-4 куфара, още толкова раници и ще стане филм. А пък ако няма възможност да се направя на 6 без 10 пред SKAT и да взема временни номера - ще гледам да изкарам колата преди 3-тия месец в Дания. Отворен съм за всякакви съвети от Ваша страна - документи, квартири, кола, лекари - изобщо всички важни неща в самото начало. Забравих да спомена че договорът ми ще стане постоянен (дай Боже) след 3 месеца изпитателен срок.
Rammstein78
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Квартира в Копенхаген

Мнениеот Rammstein78 » 28 Май 2015, 15:28:23

Явно никой няма желание да отговори - благодаря все пак на тези които са прочели поста ми
Rammstein78
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот max » 28 Май 2015, 21:32:39

Просто няма хора от форума, които живеят в Дания. Кажи речи от миналата година са последните мнения във форум Дания. Повечето сме в Германия и само за тук можеше да ти помогнем, но за Копенхаген си нямаме понятие как стоят там нещата. ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот naselo » 29 Май 2015, 03:33:54

Без да имам опит точно в Копенхаген, бих ти препоръчал да отидеш на място. Останалите могат да дойдат по-късно. Аз отивам където ще се ходи, поживявам малко, намирам си приятели, проучвам къде какво има интересно и си вземам квартира, ако трябва. Друго полезно нещо е да си свери човек часовника с местната сръбска общност.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот bknf » 29 Май 2015, 13:12:12

..намерих си работа в Копенхаген и ми предложиха договор (след посещение на фирмата в офиса им на място)

Просто ги помоли, да ти съдействат за намиране на жилище. За тях това е най-лесно - те са там. Другия вариант е, ти да отидеш първоначално, да намериш жилище - след това и жената с децата. Обаче първия вариант е по-лесен.
Желая ти успех и пиши после тука, как се е получило.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Peter_F » 29 Май 2015, 14:08:48

И ние си търсихме по едно време апартамент в Копенхаген, но бързо се отказахме.
Peter_F
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Назад към Общ форум