• Advertisement

Има ли Българи в Дания?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Здравейте

Мнениеот meribel » 9 Май 2008, 19:39:31

Привет на всички българи в Дания! Скоро попаднах на този сайт и видях, че има доста от нас тук, което ме зарадва много :) Аз съм в Копенхаген от месец и половина,имам две малки деца и търся компания за разходки и кафе :lol: Ще се радвам да се свържа с някого от вас.Поздрави на всички във форума и успех!
Аватар
meribel
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот leoo » 19 Май 2008, 14:46:29

mama67 написа:Здравейте аз съм от България,притеснена съм от това ,че моята дъщеря иска да кандидатства в Дания с една интернационална организация Хакес.Някой може ли да ми каже нещо повече за нея.Някъде в този форум прочетох ,че някой е заминал чрез нея но това не ми е достатъчно.

Аз също търся такава информация. Ако вече ви отговориха, бихте ли ме свързали, или вие да ми кажете повече, каквото знаете.
Пишете ми на ЛС, или на leoo@dir.bg
Благодаря предварително!
Аватар
leoo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот snow_boy » 14 Юни 2008, 16:01:35

Ами аз сега научавам за тази програма Hakes и бих искал ако може и на мен да разясните в какво се състои тя. Ако може да ми кажете дали организацията иска някакви пари, защото доколкото знам подобни на нея искат даста за уреждането на документите?
Последна промяна snow_boy на 14 Юни 2008, 21:42:51, променена общо 1 път
Аватар
snow_boy
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 14 Юни 2008, 17:52:09

Хора, не си публикувайте адресите на ел. поща. Така всеки може да ви пише и то за каквото си поиска включително СПАМ. ЛС е достатъчно надежден начин за комуникация, а и реално вие трябва да се напънете да съберете информация и да гоните хората, които могат да ви помогнат. Май вече не останаха хора, които ще ви пишат, за да помогнат.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот isisito » 14 Юни 2008, 18:18:43

Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот naik » 8 Юли 2008, 07:57:18

Здравейте всички! Аз скоро сигорно ще заминавам за Дания приет сам да уча в NOEA Алборг, та искам да питам има ли други българи в този град и ако има ще ми е много приатно да се запознаем. :) :) :)
Аватар
naik
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlat » 27 Юли 2008, 17:48:17

Здрасти! И аз ще ходя в Алборг да уча тази година, на 20 авг. ми е полета. Пиши ми на e-mail.
Аватар
zlat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mariah_ » 2 Август 2008, 18:20:13

здравейте:)))
аз съм в процес на кандидатстване в Европа ,в момента , Дания е една от целите ми . Вие с какви специалности сте приети . Само с toefl кандидатствахте нали ????
Аватар
Mariah_
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mariah_ » 2 Август 2008, 18:21:10

забравих да попитам дали е вярно , 4е образованието в Дания е безплатно ?????
Аватар
Mariah_
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naik » 4 Август 2008, 20:00:59

Да безплатно е образованието в Дания аз съм със специалност Финансов Мениджмънт, аз нямам ТОЙФЕЛ кандидатствах чрез ИНТЕГРАЛя а има и начин с HAKES и не отнема много средства а и не се иска някакво перфектно владене на езика. А как е там незнам още живот и здраве след 2-3 месеца ще съм по запознат. Та за повече информация тогава. :D :D :D
Аватар
naik
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот toni_n_k » 1 Октомври 2008, 09:51:31

кажете как е в дания,лесно лимога да си намера квартира за двана човека.Мисля тази година да кандидатствам там архитектура,главно ме интересу важивота в Хорсенс,може ли инфо горе долу колко е издръжката на месец,като се има предвитм че няма най вероятно да бъдав общежитие.Мерси предварително

estira
Аватар
toni_n_k
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот snow_boy » 20 Декември 2008, 19:34:18

Здравейте на всички,
Интересува ме дали найстина е толкова трудно да си намериш работа в Дания при положение, че не знаеш местния език??? Тази година мисля да кандидатсвам там, но се колебая вече, защото ходих на изложението на Интеграл и там ми казаха, че докато не научиш езика им няма да можеш да си намериш работа.
Благодаря ви предварително!!!
Аватар
snow_boy
Нов потребител
Нов потребител

Re:

Мнениеот lazar_lulchev » 18 Февруари 2009, 01:52:30

snow_boy написа:Здравейте на всички,
Интересува ме дали найстина е толкова трудно да си намериш работа в Дания при положение, че не знаеш местния език??? Тази година мисля да кандидатсвам там, но се колебая вече, защото ходих на изложението на Интеграл и там ми казаха, че докато не научиш езика им няма да можеш да си намериш работа.
Благодаря ви предварително!!!

Много зависи къде ще ходиш в Дания , в смисъл в кой град ? Но попринцип в по-малките градове е супер трудно без датски почти невъзможно. Имам приятели във Хорсенс , там винаги са имали проблеми с намирането на работа. Аз живея в Орхус.До преди време тук нямаше големи проблеми с работата дори и да си само англо-говорящ.Има много бюра за временна заетост , но сега е много трудно криза,зима ужас!Да се надяваме ,че следващата есен когато идват още студенти нещата ще са малко по-добре.Но ако мисли някой студент да идва точно преди да му започне семестъра е голяма грешка! Защото наплива е ужасно голям, всички си търсят работа. Август и Септември отностно търсене за работа - много трудно! Ако сте студент и искате да си намерите работа - елате Юли месец за да изпреварите събитията. Така поне беше миналата година в Орхус.За тази и идея си нямам как ще бъде. За Копенхаген също не коментирам.
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Re: Има ли Българи в Дания?

Мнениеот magi90 » 6 Август 2009, 21:18:17

Здравейте и аз скоро заминавам за Копенхаген и да има много българи в Дания...
magi90
Нов потребител
Нов потребител

Re: Има ли Българи в Дания?

Мнениеот gotvacha » 6 Август 2009, 23:08:45

Здрасти!Има доста Българи вече и мисля ,че се увеличаваме постоянно!Ами успех с учението и добре дошла в КОПЕНХАГЕН!
Аватар
gotvacha
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум