• Advertisement

Домашен любимец

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Домашен любимец

Мнениеот sussy » 16 Април 2009, 13:35:15

Здравейте!
Много се извинявам въпроса може да звучи тъмо, но за мен е мн важен. Бих искала да попитам как стои въпроса с кучетата в Дания? Мога ли да си взема кучето, какви са законите там? Не намерих инфо :( ... Разбира се първо ще отида сама, но бих се радвала, ако някой ми каже нещо. Мерси :)
Поздрави
sussy
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Домашен любимец

Мнениеот lazar_lulchev » 16 Април 2009, 17:52:51

sussy написа:Здравейте!
Много се извинявам въпроса може да звучи тъмо, но за мен е мн важен. Бих искала да попитам как стои въпроса с кучетата в Дания? Мога ли да си взема кучето, какви са законите там? Не намерих инфо :( ... Разбира се първо ще отида сама, но бих се радвала, ако някой ми каже нещо. Мерси :)
Поздрави

Здравей!

Това, ще е малко сложна работа с кучето. На повечето места, когато си търсиш квартира не разрешават домашни любимци. При твоя случай, ако ще живееш с твоя чичо, го попитай дали има разрешение за това или не. По принцип за да изкараш кучето от България и да го вкараш в Дания, то трябва да има паспорт. Не те съветвам да го водиш тук обаче, защото кастрацията е задължителна. Също така се плаща и "кучешка застраховка", която никак не е ефтина, но не искам да те лъже с цифрите. Надявам се това да ти стига като информация, защото нищо повече незнам за това. :)

Поздрави!
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот sussy » 17 Април 2009, 08:59:34

Мерси. По принцип стига да. Лошото е, че чичо ми като арабин е мюсюлманин. Забранено е гледането на животни вкъщи. Той от сега ми каза, че в неговия апартамент няма да стане. За разрешително, рабзира се няма. За кастрацията ОК, нямам нищи против ако се налага да го направя. Май не е като да си взема кучето в Канада :( там е по-лесно доколкото знам. Е как се възрпоизвеждат кучетата в Дания???
sussy
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 17 Април 2009, 09:06:46

sussy написа:Мерси. По принцип стига да. Лошото е, че чичо ми като арабин е мюсюлманин. Забранено е гледането на животни вкъщи. Той от сега ми каза, че в неговия апартамент няма да стане. За разрешително, рабзира се няма. За кастрацията ОК, нямам нищи против ако се налага да го направя. Май не е като да си взема кучето в Канада :( там е по-лесно доколкото знам. Е как се възрпоизвеждат кучетата в Дания???

Ами, ако трябва да съм честен, идея си нямам! Не съм се интересувал, но сигурно си имат начини. Е винаги можеш да си вземеш собствен апартамент. ;)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот sussy » 17 Април 2009, 09:15:28

С желание всичко се постига май май. Ще отида ще спра някой с куче там и ще го разпитам ако знае английкси. Много благодаря :)
sussy
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Общ форум