• Advertisement

моля за съвет.

Добре дошъл във форумите на Франция. Тук можеш да зададеш всички въпроси, които те вълнуват.

моля за съвет.

Мнениеот dabov » 20 Септември 2017, 14:56:09

здравейте проблемът ми е следният.Миналата година ноември пристигнах в франция и започнах работа веднага на двумесечни договори не на постоянен работих до юни тази година или общо 8 месеца имам 1360 работни часа.след кто работата приключи реших да подам документи във тукашната борса така наречената поле емплоа по техният закон за да кандидатстваш за обезщетение трябва да имаш минимум 610 работни часа,след като подадох документите ми беше изпратено писмо че такова обезщетение за безработица ми е отказано.Причината за отказа е че последният ми договор бил до 05.07.2017 а аз съм прекратил работа на 30.06.2017.значи 5 дни по рано което означавало че аз съм приключил договора преждевременно,аз не разбирам френски и няма как да знам какво точно е писало на договора бяхме 9 човека българи и си тръгнахме всички заедно защото нямахме работа вече,а този прблем е само при мен.ходих при работодателя каза ми че можело и да има някаква грешка ама да се оправям както мога нямали време да се занимават с мен.и нещата останаха така в момента се водя на борсата само като търсещ работа,ходя вече три пъти на срещи на борсата /явяването на среща е задалжително/ и нищо съществено едни и същи въпроси,дали все още си търся работа.незнам какво да правя и как да постъпя моля за съвет.
dabov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Франция