• Advertisement

10 основни грешки които правиш с жени

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

10 основни грешки които правиш с жени

Мнениеот contraintuitive » 21 Ноември 2012, 00:02:13

Здравейте пичове,
отново се включвам, за да споделя десетте основни грешки, заради които обикновено се издънваме при жените.
Тези десет елемента ми отвориха очите и промениха КОРЕННО начина ми на мислене по отношение на жените за винаги!
Надявам се да помогнат и на много от Вас, които искат да подобрят общуването си с жените и искат да постигнат желаните успехи с тях.

1. Ти си свръх-любезен с нея
2. Опитваш се да я убедиш с аргументи, защо тя трябва да те харесва
3. Искаш за всяко нещо нейното мнение, съгласие и одобрение
4. Опитваш се да си "купиш" нейната любов и внимание
5. Разкриваш и най-личните ти тайни и чувства, отваряш и всички врати към твоя личен живот.
6. Не разбираш как точно функционира ПРИвличането!
7. Мислиш, че да си красавец и да имаш пари е необходимо, за да имаш успех с жените
8. Предаваш мъжеството си.
9. Не правиш нищо, за да увеличиш успеха си с жените.
10. Не си уверен в себе си и в способностите си
11. Не правете НИКАКВИ услуги на жена, от която искате нещо повече от "просто приятелство".

Всичко добро и успех!

ci
Последна промяна contraintuitive на 21 Ноември 2012, 20:01:46, променена общо 2 пъти
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението:
BG_Baj_Ganjo
Рейтинг: 4%

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Re: 10 основни грешки които правиш с жени

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 10:41:47

Като жена, ако не е твърде неуместно и нахално, ще си позволя да добавя още две, които ми идват на прима виста :) :

* Не показваш, че уважаваш позицията й / стига Тя да има такава/- тук да се чете / разбира най- простото- и при жените " Не"- то си е Не, " Да"- то си е Да. За " Може би", " Не знам" и прочее неориентираности е въпрос на интуиция и познаване на жената. Както и- не я питаш Тя какво желае, воден единствено от стремеж Ти винаги да казваш кое как да стане. Действа леко обтягащо- отношенията, освен ако жената е тотално без мнение или позиции.

* Имаш една камара изисквания към Нея, а Ти си пей сърце в това отношение.
Мога да отговарям само за това, което съм казала/ написала, не за това, как някой го е разбрал ...
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот jamiemirror » 21 Ноември 2012, 12:55:40

Sinn, не съм съвсем съгласен.

*за да уважаваш нечия позиция, следва човек да я е показал. А не да я отгатваш. Защо да я питаш - като тя може да е активна и да каже сама ако е нужно? Това не значи че мъжът винаги определя правилата - но ако жената си мълчи и се муси вместо да участва активно, си е за нейна сметка.

*няма лошо да имаш изисквания, дори ако ти самият не ги покриваш. Ако тя има изисквания към теб - нека ги сложи на масата. Нещата не изглеждат еднакво от двете страни, затова и сме различни "планети" все пак :)

Забелязвам и в двата си коментара водещата нишка - активност и от женска страна вместо цупене и мусене докато си мълчи и чака някой да отгатва. Какво мислиш за това? :-s
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 5 пъти

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 13:18:52

jamiemirror написа:Sinn, не съм съвсем съгласен.

За мен е удоволствие да прочета това , така се раждат дискусиите :)

jamiemirror написа:*за да уважаваш нечия позиция, следва човек да я е показал. А не да я отгатваш. Защо да я питаш - като тя може да е активна и да каже сама ако е нужно? Това не значи че мъжът винаги определя правилата - но ако жената си мълчи и се муси вместо да участва активно, си е за нейна сметка.

Именно- позиция трябва да има- затова и написах, стига тя да има такава :)
Отгатването и при двата пола няма как да стане. Мисълта на това, което написах е, че примерно мъжът се вижда с жената и казва- " Отиваме на еди- коя си дискотека"- ама просто ей така, без да има уважителният въпрос Ходи ли ти се на дискотека?, или по- общият Искаш ли нещо конкретно да правим? и такива елементарни неща. На неговото изречение тип " нареждане" тя може да отговори, да не отговори, да обори. Ако обаче тези негови изречения станат начин на единствено приемливо общуване за него, то това ще създаде напрежение в един момент. Тук приемаме позицията за жена, която има мнение, останалите- просто не ме интересуват :)

jamiemirror написа:*няма лошо да имаш изисквания, дори ако ти самият не ги покриваш. Ако тя има изисквания към теб - нека ги сложи на масата. Нещата не изглеждат еднакво от двете страни, затова и сме различни "планети" все пак :)

И тук съм съгласна с теб за второто изречение- двамата говорим едно и също, но в два варианта :) :) Когато един човек, независимо от пола има изисквания към партнъора, трябва да очаква, че и той ще покрива изисквания. Така е справедливо по принцип и в частност според мен. Не приемам обаче да имаш н- брой изисквания към някого, а ти да не можеш поне три / примерно/ изисквания да оправдаеш и само да си го преместваш от единият в другият крачол. Тогава , ако имаш изисквания, а ти не отговаряш на никое, на базата на какво ги имаш тези изисквания към другият ?

jamiemirror написа:Забелязвам и в двата си коментара водещата нишка - активност и от женска страна вместо цупене и мусене докато си мълчи и чака някой да отгатва. Какво мислиш за това? :-s

Мисля, че си прав. Активността и заявяването на мнение, с добър тон, са условия за добра комуникация. Никой не мята карти и не хвърля боб, че да може да гадае какво става в главата на човека до него. Ако нещата не се казват- и то с точните им имена, няма как да има адекватно общуване и разбирателство. Освен и да се казват, е необходимо и наличие на толерантност в разумни граници, чрез която и да се приема казаното, от двете страни, да се изслушват адекватно и активно, а не да има власт за позиции и налагането им. Всичко друго ще са заблуди и илюзии, които ще станат в един момент на пепел и прах.
Мога да отговарям само за това, което съм казала/ написала, не за това, как някой го е разбрал ...
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bromma » 21 Ноември 2012, 17:25:00

Струва ми се, че и двамата сте прави, въпреки някои противоположни виждания. И то сте прави, защото гледната точка зависи от характера на жената. Ако предлагаш "ще ходим на диско", може да се разглежда и като опит за налагане, както и за инициативност от мъжка страна, т.е. трябва да познавам жената, за да знам дали да я питам "Какво искаш да правим" или директно да предлагам решения.
Затова 3-а т. от списъка смятам за пряко свързана с познаването на жената.
Горе-долу така изглежда и:
..и при жените " Не"- то си е Не, " Да"- то си е Да...

Не винаги и не при всякакви жени. Когато е вярно това твърдение, ние обикновено наричаме такива жени - "Евалата, тя е мъжко момиче", "много е точна" и т.н.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 17:36:05

В това е всъщност затруднението за точни и категорични, общовалидни правила- че от жена до жена разликата е огромна :) за някои неща. Но пък всеки може да си нагласи правилата според типа характер, който има пред себе си или липсващ такъв :mrgreen:
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот jamiemirror » 21 Ноември 2012, 17:39:41

Мисля че Синн ме чете както дявола - Евангелието :-$
Пиша черно на бяло:
няма лошо да имаш изисквания, дори ако ти самият не ги покриваш.

Коментарът после е:
И тук съм съгласна с теб за второто изречение- двамата говорим едно и също, но в два варианта Когато един човек, независимо от пола има изисквания към партнъора, трябва да очаква, че и той ще покрива изисквания.

Не виждам нищо общо в тези две противоречащи си тези. Един мъж може да иска миньонче - а миньончето да иска двуметров партньор. Проблем не виждам.

Колкото до това че когато кажа че ще правя нещо или искам нещо - а другия си мислел че се налагам, проблема си е в него. Не е от липса на съобразяване от моя страна, а от липса на комуникация от негова страна.
" ОтиваМ на еди- коя си дискотека"- просто ей така. Първо лице, единствено число. Жената ако иска - да си каже че иска и тогава "отиваме". Аз не решавам заради някой друг, ако той не може да реши за себе си - обратно в детската градина (пусти любим немски лаф!)
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 17:47:29

Ахахахахахахах, уби ме :)))- в добрият смисъл, не се присмивам.

П.С. Второто изречение не е това, което си цитирал, но да не зачеквам сега :)

jamiemirror " ОтиваМ на еди- коя си дискотека"- просто ей така. Първо лице, единствено число.

Първо лице ,единствено число със сигурност ти осигурява пълна липса на грешки спрямо жените.
В началото поне, за интерес на жената към теб. Защото повечето жени си умират за употребата на "Ние" и, когато въпросната липсва във вече създадена връзка, в женската глава започват филмите. Оттам насетне и грешка след грешка.

Интересно ми е обаче друго от твоето писание :)- ти казваш така, еднолично, жената не се съгласява и казва, че не й се ходи на дискотека и предлага примерно бар. Какво правиш в случая? Всеки самоинициативно или .... ?
Последна промяна Sinn на 21 Ноември 2012, 17:54:13, променена общо 1 път
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ysmivka » 21 Ноември 2012, 17:52:28

bromma написа:Не винаги и не при всякакви жени. Когато е вярно това твърдение, ние обикновено наричаме такива жени - "Евалата, тя е мъжко момиче", "много е точна" и т.н.

Те ти булка, Спасовден :) , аз пък защо си мисля че го наричате настъпване по ЕГОТО :)
Не зная защо ги пуска contraintuitive тези теми и кой би искал да пише в тях, но аз бих обобщила грешките в една, и именно липсата на диалог или диалог прерастващ в монолог.
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението (общо 2):
contraintuitivejamiemirror
Рейтинг: 8%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот jamiemirror » 21 Ноември 2012, 18:04:31

Sinn написа:Ахахахахахахах, уби ме :)))- в добрият смисъл, не се присмивам.

П.С. Второто изречение не е това, което си цитирал, но да не зачеквам сега :)

jamiemirror " ОтиваМ на еди- коя си дискотека"- просто ей така. Първо лице, единствено число.

Първо лице ,единствено число със сигурност ти осигурява пълна липса на грешки спрямо жените.
В началото поне, за интерес на жената към теб. Защото повечето жени си умират за употребата на "Ние" и, когато въпросната липсва във вече създадена връзка, в женската глава започват филмите. Оттам насетне и грешка след грешка.

Интересно ми е обаче друго от твоето писание :)- ти казваш така, еднолично, жената не се съгласява и казва, че не й се ходи на дискотека и предлага примерно бар. Какво правиш в случая? Всеки самоинициативно или .... ?

По-добре липса на интерес от жени които не са наясно със себс си отколкото куп проблеми със същите :bigsmurf:
За другото - ще си помисля за бар и може да ида и аз. Но ако всеки си предпочита неговото - защо не поотделно?
Свободни хора сме все пак, бих предпочел да сме заедно но не на цената единия да ходи по задължение.
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 18:11:32

jamiemirror :
Но ако всеки си предпочита неговото - защо не поотделно?
Свободни хора сме все пак, бих предпочел да сме заедно но не на цената единия да ходи по задължение.

Ами каква връзка ще е това, ако постоянно си предпочитате поотделно? И не мислиш ли, че така ако предпочитате през цялото време, жената просто ще реши, че ти нямаш желание да ходиш с нея някъде, нямате общо или от сорта там, знам ли :) - в смисъл, едно такова поведение няма ли като последствия да се окаже, че е грешка примерно? / питам от интерес, не се заяждам, да уточня предварително/ :)
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad » 21 Ноември 2012, 18:42:28

Темата ме навежда към съмнявка, че сме подложени да продук от "Тялото", но все тая, явно се чете, та и пишем - Поне не е от Тийнпроблем ;-)

Айде и аз, или както пише makeno: моите 2 цента.

1. Ти си свръх-любезен с нея

Всичко с връх е ОК- свръх е свръх ненужно.

2. Опитваш се да я убедиш с аргументи, защо тя трябва да те харесва

Просто и невъзможно: или те харесва, или не. Аргументи (каквито и да са), нямат място тук.

3. Искаш за всяко нещо нейното мнение, съгласие и удобрение

Това не се отнася за жените, а за една единственна- да речем трвоята жена. Ако си женен, не става без съгласие, Одобрение и приемане на уважение, на нейното мнение.

4. Опитваш се да си "купиш" нейната любов и внимание

При някои жени, действа безупречно. Поне докато "купуваш"- спреш ли, няма любов, няма и внимание, но това е при "жените" (някои), не и при твоята лична избранница, надявам се.

5. Разкриваш и най-личните ти тайни и чувства, отваряш и всички врати към твоя личен живот.

Такъв мъж не познавам, нито пък жена, еле пък мъж :-"

6. Не разбираш как точно функционира ПРИвличането!

Че кой го разбира? Да не би да има "библия" по въпроса?

7. Мислиш, че да си красавец и да имаш пари е необходимо, за да имаш успех с жените

Не, не е необходимо да имаш пари- всеки влак си има пътници, но ако ги нямаш (не много, но достатъчно), в повечето случаи пътуваш в "дървената" класа :-&

8. Предаваш мъжеството си.

Предаваш го, ако го имаш. :mrgreen: А го "предаваш" винаги, ако искаш дългосрочен успех. Иначе си оставаш само с него, или със заблудата, че си го запазил.

9. Не правиш нищо, за да увеличиш успеха си с жените.

По тази точка, може да се напише наръчник (поне 2000 страници), който може да помогне, ама може и да не ;-)

10. Не си уверен в себе си и в способностите си

Е как да си уверен, като нито си красавец, нито имаш пари (т.7)? И не се съобразяваш, с нейното мнение и Oдобрение? :-k

Та така...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението (общо 3):
boyko123brommacontraintuitive
Рейтинг: 13%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот boyko123 » 21 Ноември 2012, 18:45:19

jamiemirror написа:По-добре липса на интерес от жени които не са наясно със себс си отколкото куп проблеми със същите...

Jammie, а аз се пазя от жени, които са съвсем наясно със себе си... (и досега добре съм се опазил, де ;) ), човек е цяла вселена все ще се намери някоя непозната черна дупка някъде... или бяла :). А по въпроса за ясната комуникация, един поглед може да говори повече от сто думи... ама колко от тях разчитаме правилно... Важното е да има нещо за откриване :)

Както показва практиката, тези теми се четат :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението (общо 3):
slon4etocontraintuitivevelingrad
Рейтинг: 13%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот jamiemirror » 21 Ноември 2012, 19:08:49

Sinn написа:
jamiemirror :
Но ако всеки си предпочита неговото - защо не поотделно?

Ами каква връзка ще е това, ако постоянно си предпочитате поотделно? И не мислиш ли, че така ако предпочитате през цялото време, жената просто ще реши, че ти нямаш желание да ходиш с нея някъде, нямате общо или от сорта там, знам ли :) - в смисъл, едно такова поведение няма ли като последствия да се окаже, че е грешка примерно? / питам от интерес, не се заяждам, да уточня предварително/ :)

Ами връзка между равни ще бъде, аз не съм и заместител на бащата, както тя на мен - заместител на майката ... :cheers:
Връзка се прави с някой с когото имаш нещо общо - вкусове, желания, планове. Инак е просто за една нощ, няма лошо - след дискотеките май доста народ така си прекарва :rr: Само че аз нямам вече нерви за глупости де, трябва ли да правя поведение когато не е моят начин и предпочитание? Същото се отнася и за жената насреща - ако тя не иска, защо да се чувства задължена? Това излиза дори от компромиса (който пък е приемлив според мене като принцип).
Виж си подписа - така ми харесва, а тука в мненията ги пишеш едни - направо започвам да губя вяра в тебе \:D/
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот asenbg » 21 Ноември 2012, 19:10:11

не спамете темата бре!
asenbg

Следваща

Назад към Всичко е любов