• Advertisement

Защо няма работа в България...

Форумът, който касае всеки!

Re: Защо няма работа в България...

Мнениеот chochmah_binah » 7 Януари 2013, 09:37:16

londonman написа:
но се е засилила да учи в Германия и тя също ще преследва мечтата за забогатяване и лесен живот.

Много интересно схващане - към живота в чужбина като цяло...

Ирония. Изразно средство, не виждане.

Това е действително начинът, по който много българи, засилили се към чужбина, виждат живота там (преди да го изпитат на гърба си). А аз нямам виждане, а опит, който ми е напълно достатъчен. Та затова и иронията.
chochmah_binah
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот bromma » 7 Януари 2013, 14:56:23

Успешни = прогресивни по отношение на структура, организация на обществото, обществени взаимоотношения (по Маркс). А не като творци на статуетки или каквото и да сте открили там като археолози. Както паричната размяна е по-прогресивна в сравнение с натуралната, затова е оцеляла и до днес.

И не мога да се сдържа за финал по откланението: твоят професор леко те е хлъзнал - хората са си чупили главите и преди да открият желязото - с колци, камъни и кости - и все за същото - храна и жени.
Хайде стига с археология, че ще местя темата.

Но по темата. В статия от днешната преса, анализаторът от Ройтерс М. Леонард коментира, че етаблирани компании в добро състояние и добре управлявани, но от Испания, Италия или дори Гърция са принудени да се кредитират на много по-висока цена в сравнение с лошо управлявани такива от Германия или Холандия, само защото са от "неправилната държава". Това съответно подтиска развититето им и ги въздържа от назначаването на още хора, в момент когато страните от южна Европа се задушават от безработица.
Като прехвърлих някои бг-сайтове, видях, че същото важи и за там - рязко намаляло кредитиране на бизнеса, та чак някои бизнесмени ползвали заложни бюра вместо банки за заем. Изводите всеки може да си направи.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 252 пъти

Мнениеот chochmah_binah » 14 Януари 2013, 13:33:03

bromma написа:И не мога да се сдържа за финал по откланението: твоят професор леко те е хлъзнал - хората са си чупили главите и преди да открият желязото - с колци, камъни и кости - и все за същото - храна и жени.
Хайде стига с археология, че ще местя темата.

Тук има една нова дума в българския език с интересна етимология.

Защо ли темата замря след като модераторът се изказа? На кого му пука за нещата, които и без това виждаме всеки ден около себе си, както и елементарното мислене, което ги съпровожда? На хората им е нужно нещо съвсем различно от тривиалностите, невключващи археология или претендиращи нещо да разбират от археология. Скука.

[color=#FF0000]П.П. Хехе, Чучма ми се четяло името. =D> Колкото до това кой на кого как е чупил главата и за какво, точно защото темата не е за археология, а и форумът няма аудитория за такива дискусии, пропускам да обясня защо някой няма представа за какво говори като ми сравнява каменната с желязната епоха по отношение на чупенето на глави.
Последна промяна chochmah_binah на 14 Януари 2013, 20:18:11, променена общо 1 път
chochmah_binah
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот londonman » 14 Януари 2013, 15:15:51

Не е замряла темата, Чучма. Говориш си...
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот chili67 » 15 Януари 2013, 04:14:15

Малко коментарчета:
velingrad написа: Убийството на средният бизнес (преди от мутри, сега от бели якички) остави българинът без поминък (работа).

Е откъде идва това убийство или и затова е виновно правителсвото и по точно - лично министър председателя :-# [-X
Натиска върху средния бизнес индиректно идва от Европейския съюз:
1. Кварталното магазинче трябва да се конкурира с Метро, или Лидл, или Кауфланд :-# ](*,)
2. Обществените поръчки се печелят 99% от "наште" фирми като - Сименс, Щрабак, САП, които пък работят само с "нашо" оборудване - "Сименс, АЕГ, Либхер" и само с наши подизпълнители :-# ](*,)
3. Много европейски програми имат изискване да се работи само с ("наште") Европейски фирми

bromma написа:Ми тая култура, chochmah_binah, ако е била толкова успешна, що не се е наложила (разбирай копирана) по целия свят и просъществувала до днес? Струва ми се че си повлиян(а) от "теориите на любимия вожд - чучхе" на самодостатъчност и затвореност.

Не защото е неуспешна а защото не сме завоеватели и колонизатори. Направи си справка коя култура се разпространила повече и я сравни дали идва от колонизираща/завоевателна практика.... - предполагам ще се изнедадаш.

П.П. Хехе, Чучма ми се четяло името. =D> Колкото до това кой на кого как е чупил главата и за какво, точно защото темата не е за археология, а и форумът няма аудитория за такива дискусии, пропускам да обясня защо някой няма представа за какво говори като ми сравнява каменната с желязната епоха по отношение на чупенето на глави.

Абсолютно съгласен :thumbleft:

Малък и среден бизнес в БГ има и работи, и то изглежда че работи даже по-добре от много стари кучета ЕУ държави, но не генерира много работни места. Защото прагматизма на БГ манталитета не позволява да се наемат 120% работници, а се наемат 90%... за съжаление или за пример. По западните ширини виждаме точно обратното - наемане на 150%-200% работници вместо 100% (или 110%). И когато фирмата тръгне във низходящата крива, а такава винаги има според икономическата теория и практика, БГ фирмата не уволнява 1000 човека а само няколко, докато западната такава уволнява 10000. Ха да видим кое е по-добро в мемент на криза? - Затова смятам че се показаха доста отлични резултати за БГ в последните години и обратното за "запада".

Тези приказки дето онзи (парламент) ни виновен или този (министър председател) ни виновен може да служат за приказки на чашка...Съгласен съм че имат принос в цялата история и че насочват кораба в глобален аспект, но в 99% от случаите нямат нищо общо.

Нищо лично, само моите наблюдения и логични изводи.
chili67
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот londonman » 15 Януари 2013, 13:44:00

БГ фирмата не уволнява, просто не плаща - а овцете продължават да ходят на работа ... :(
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот BUKSO » 4 Февруари 2013, 15:53:27

Защо няма работа в България ли?

До сега видях някои доста тесногръди изказвания. Сега ще ви обясня защо няма работа - заради хората.

От едната страна политиците, които са изгубили всякакво чувство за реалност и стоят на властта все едно играят Стар Крафт.

От друга страна самите работодатели, които гледат само да мамят. Данъци ли? Все е едно дали плащат данъци, социални и т.н., имам предвид най-вече отношението към клиенти.

И не на последно място заради самите работници, като 95 процента от персонала в бг краде - било пари, стока, работно време, гориво и т.н., а в същото време на всяка дума от шефа гледат като на обида и правят всичко възможно колкото се може по-малко работа да свършат и да отбият номера.(Който е имал фирма ще разбере, който не е имал - съветвам го да не си прави)

Друго нещо което ме очудва в това отношение е, че много българи, които ги е мързяло да си мръднат пръста, едва след като отидат в чужбина започват да работят качествено. Явно тогава човек има друга нагласа, ножа опира на кокъла и затова се стараят повече. Факт е, че ако всички работехме и имахме отношение към другите, каквото отношение показваме в чужбина, щяхме да сме добре!

Това е истината, който иска промяна, да я прави в себе си!
Аватар
BUKSO
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот vl » 5 Февруари 2013, 01:56:28

Тъй, тъй...Персоналът виновен, а работодателите агънца невинни......
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 448 пъти
Благодарено: 187 пъти

Мнениеот vl » 5 Февруари 2013, 01:59:56

BUKSO написа:Друго нещо, което ме Очудва в това отношение е, че много българи, които ги е мързяло да си мръднат пръста, едва след като отидат в чужбина започват да работят качествено. Явно тогава човек има друга нагласа, ножА опира на кокЪла и затова се стараят повече.

..............
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 448 пъти
Благодарено: 187 пъти

Мнениеот londonman » 5 Февруари 2013, 02:52:59

vl написа:Тъй, тъй...Персоналът виновен, а работодателите агънца невинни......

Естествено. Кучето скача според тоягата, и в Германия може да си на до 400Е заплата месечно (8% от народа работи така).
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот tigerboy » 21 Юни 2015, 11:50:45

Според мен работа има но работодателите не дават пари.
Това е проблема никой не иска да работи за 400 лева.
Трудно е да намериш добър работодател, на скоро разгледах един сайт за работа в който открих доста обяви.
Разгледайте и вие на мен ми хареса казва се [url=***]BGCytiJobs[/url] мисля, че е доста добър.
Успех на всички в търсенето на нова работа.
Според мен и спам има, ама модераторите не дават (когато го видят). Поне да беше написал името на сайта правилно. Бойко.
Последна промяна boyko123 на 21 Юни 2015, 14:17:21, променена общо 1 път
Причина: Спам
tigerboy
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Предишна

Назад към Работа, данъци и осигуровки