• Advertisement

Сайтове за Квартири/Общежития

Напред, науката е слънце!

Re: Сайтове за Квартири/Общежития

Мнениеот Zuniga » 2 Април 2011, 22:03:08

Ако не те приемат, мястото веднага се заема от друг студент и капарото, ако вече си го платил ти се връща.
Има всякакви общежития в Берлин - такива, в които можеш да си наемеш апартамент и да живееш сам, да споделяш апартамент с давама или трима, да споделяш баня и кухня на един етаж с още 10/12 души...

http://www.studentenwerk-berlin.de/wohn ... index.html

Това са всички общежития в Берлин, подредени са по квартали и като кликнеш на определено общежитие ти излиза цената на стаите и апартаментите, също така снимки...
"Nowadays, I do not make bread
Neither does he make wine
A desolate vineyard now wept
Forgotten on a lonely incline."
Аватар
Zuniga
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот Estufa » 11 Юни 2011, 12:35:31

Здравейте!
Аз съм приета в МЛУ, Хале, но ще замина с приятеля си, който няма да е студент от тази година. Разглеждахме различни сайтове за самостоятелни квартири, но въпросът ми е дали цените важат на човек или общо за квартирата и дали тези, които са с една стая, баня и бокс са за двама човека, тъй като не е уточнено никъде?
Моля по-запознатите да помагат! :)
Estufa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот childish » 16 Юли 2011, 21:01:53

А може ли някой по-запознат с общежитията в Берлин да ми каже кога най-рано може да се кандидатства?
Защото аз пробвах преди няколко месеца да си подам application-a в сайта на Studentenwerk Berlin и след като го попълних (онлайн) ми писаха след няколко дена,че трябва първо да съм приета.
Но въпроса ми е като ми пишат, че съм приета, мога ли веднага да подам или първо трябва да съм съм се записала в унито? Защото в самия формуляр за кандидатстване за общежитие трябва да се прекачи Certificate of enrolment и Receipt of payment of semester feе. A фактически плащането не се ли извършва чак като се записвам в самото уни през септември/октомври?
Това не прави ли получаването на място в общежитие невъзможно?? :(
childish
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот dimitargg » 20 Юли 2011, 18:21:32

В Мюнхен има много общежития. Но можеш да кандидатстваш само в три.

Та ако някой може да препоръча ще съм благодарен.
Предполагам че има някакви групирания по нации в тях.
dimitargg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jvarsano » 17 Август 2011, 08:35:51

А като кандидатсвахте за общежитие след колко време горе-долу ви отговориха?? :-k
jvarsano
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот yana_10 » 11 Август 2012, 20:16:14

..
Последна промяна yana_10 на 12 Август 2012, 13:08:46, променена общо 1 път
yana_10
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот yana_10 » 11 Август 2012, 20:46:19

Хей :)

Предлагам квартира в Кьолн, който е заинтересован да продължи да чете, моля :)

Стаята е голяма 10 km2, в квартал, намиращ се на 3 мин. от идеалния център (с метро или колело, че и пеша - все толкова :) ) и на 18 мин, от университета.
Намира се на ул. Deutz- Kalkerstrasse 122, може да поогледате в google maps, блока се вижда идеално, стаята е в тристаен апартамент, който е функционално обзаведен, модерен и с всички налични техники и устройства! (Има WiFi, миялна машина, печка последен модел, пералня и всякакви допълнителни "екстри"...)

Стаята е перфектно обзаведена - в цветове бежово и синьо - ламиниран паркет, съчетан със скъп диван, на който се разпльоквам с удоволствие, след цял ден анатомия, а върху дивана ми е леглото (легло 2ри етаж :) от което не се пада :), освен, ако се въртиш като цистерна в него!

Има мултифункционално бюро, към което има и допълнителна, по- ниска дълга маса на колела, два големи бежово- сини гардероба, единият е с голямо огледало, а другият е в съчетание с ракла, много удобно.
Има сини щори, които ми внасят супер настроение в стаята, особено, когато свети слънцето следобеда :)

И няма как да не пропусна съседите ми, смятам, че е редно да спомена, кои още живеят в апартамента:
И двамата са мъже, единият е на 34г., женен и с деца, работи от време на време в този град, поради което много рядко е в стаята си- т.е. около 6 пъти месечно се виждаме.
Другият ми съсед си живее постоянно в апартамента, неговият брат всъщност е наемодателят.
Вторият е на 40г., много е мил, защото аз често нямам време (следвам медицина) и преди да се прибера вкъщи му се обаждам и го моля да сготви нещо или да ми помогне с документи, или, или, много е услужлив. С никой един от двамата нямам проблеми.
Написах целият роман и последните изречения, тъй като на мен не ми беше споменато за двамата ми съседи и когато пристигнах там, бях учудена и сконфузена, защото не ги познавах и не знаех какво да очаквам. Сега, не искам и аз да си мълча само и само, за да си "пробутам" квартирата на някого.

P.S. не искам много да се местя, тъй като наистина ми харесва да си обитавам тази стая, но тъй като се издържам сама, не мога да продължа за дълго да съм там (наемът е 275 EUR, доста добре за това, което получавам в замяна, но.. :)
Кьолнската катедрала е на 3 мин. път, минавам покрай нея и красивите мостове всеки ден, към унито или нанякъде другаде.
Известната Lanxess Arena е на 1 мин. път, срещу U- Bahn, един от известните молове в Кьолн е на 2 мин. път с метро, което е удобно, тъй като магазините и аптеките в него работят до най- късно, демек лукс за Германия като цяло ;)

Това е :) който иска повече инфо от това да ми пише!
yana_10
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот GabrielaMariya » 7 Септември 2012, 13:17:46

Здравей, Yana_10,
интересува ме дали още предлагаш квартирата в Кьолн.
Аз се казвам Габриела-Мария и съм от Русе. Приета съм за зимен семестър магистратура в университета в Кьолн - Бизнес администрация и си търся спешно квартира.
Въпреки усиленото търсене във всевъзможни немски сайтове, не успях да намеря нищо до сега. А проблемът е, че идвам в Кьолн на 23-ти септември и трябва да намеря нещо възможно най-бързо.
Ако можеш да ми помогнеш по някакъв начин, ще съм изключително благодарна.
E-mail: gabi15@mail.bg
GabrielaMariya
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот limpy » 3 Април 2013, 23:27:52

За мен лично най-добри са:
http://www.quoka.de/immobilienmarkt/

http://www.kleinanzeigen.ebay.de

Успех в търсенето и един съвет от мен - търсете частни обяви(vom privat) или без такса предоставяне (provisionfrei) ,че се наиграх миналата година с homecompany с 1600 евро за "провизия" :-#
Прекалено много хора харчат пари, които нямат, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват.
Аватар
limpy
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот julianamar » 13 Август 2013, 21:54:25

Здравейте,

някой има ли впечатления от общежитията в Studentendorf Schlachtensee в Берлин?
julianamar
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот Anavi » 16 Август 2013, 18:54:04

Здравейте,

http://www.sl110.de/ - Това е сайт, който предлага жилища. Пише, че трябва да заплатиш 29,95 € für 30 Tage или 17,95 € für 14 Tage, за да си предложат услугите за съответното време, за което плащаш. Като съм се ровила в основните сайтове за жилища (wohnungsboerse.net, immobilienscout24.de, immowelt.de и всички останали), съм попадала на тях, но не можах да намеря отзиви. Който има опит с тях, нека да споделя.
Anavi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ver4u » 10 Септември 2013, 16:39:00

Здравейте! Ще уча немски език в Академия в Манхайм,заминавам на 15.09.2013 г. Аз и моя приятел,както и още една двойка си търсим квартира в Манхайм. Трябва ни апартамент поне с два спални.Моля,който има някаква информация за отдаване под наем на апартамент или сайт или познат,който да дава жилище под наем да се свърже с мен на email: staykovav@yahoo.bg
или във фейсбук Veronika Staikova
Наистина съм много отчаяна,къде ли не гледах, къде ли не писах

Много благодаря за съдействието. [-o<
ver4u
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Mony60 » 10 Септември 2013, 18:46:04

Здравейте,
ако някой случайно знае свободна студентска квартира (WG) във Bamberg или околността, моля да се обади тук във форума!
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот Mony60 » 17 Септември 2013, 15:30:50

Търсим спешно квартира за студент във Бамберг от 1 октомври!
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот alejo » 18 Септември 2013, 14:58:53

Някой да може да ми осигури квартира за месец и половина(januar und februar) в Маннхеим,за предпочитане,но може и навсякъде в Германия(Берлин,Киолн,Мюнхен,Франкфут на Майн) :) Или някой да знае,дали мога да отида на студентско общежитие за толкова малко време?
alejo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Предишна

Назад към Образование