• Advertisement

Интеграционен курс - моя кошмар

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Интеграционен курс - моя кошмар

Мнениеот daisymm » 16 Февруари 2015, 14:48:47

Здравей tasheva,

колко ефективен ще е един езиков курс (не само интеграционен и не само в Германия) зависи 33% от личната ти мотивация, 33% от състава на групата и 33% от преподавателя. Оставащия 1% е за всички други смущаващи фактори.

Ако преобладават мотивираните участници за 5-6 месеца ще стигнете до края на В1 и дори ще направите преговор. При голям брой немотивирани участници за 5-6 месеца ще закачите само малко от ниво B1.

Продължителността на курса се определя основно от седмичния брой на занятията и числеността на групата (под определена бройка се намалява броя на занятията). Всичко това е описано най-подробно в темата Интеграционни курсове.

Изпрати ми като лично съобщение твой E-Mail адрес и ще ти предоставя един материал, който може би ще предизвика интереса ти.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот tasheva » 13 Март 2015, 14:53:57

Здравейте, отново!
Искам да добавя нещо - връщам си думите назад. Доволна съм от курса, най-вероятно започнах да разбирам мъничко. Групата ни стана много голяма ( над 20 човека), но е факт че учителките много се стараят.
Желая успех на всички :-)

Потребители благодарили на автора tasheva за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

tasheva
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 12 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот boyko123 » 16 Март 2015, 02:31:40

tasheva написа: Доволна съм от курса, най-вероятно започнах да разбирам мъничко.

Ще почнеш да разбираш и повечко, а и явно си посвикнала :). Всяко начало е трудно, а накрая ти е чудно как в началото ти е било трудно... Успех и на теб :).
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот celevra » 8 Април 2015, 09:15:13

Аз също посещавам интеграционен курс в момента.Страхотно ми помага,много съм доволна.При нас също се говори изцяло на немски,преподавателите дават всичко от себе си,правят се на маймуни,за да разберем за какво иде реч.Аз разбирам що годе всичко,но има и такива ,които нищо не вдяват.Изключително са търпеливи и обясняват ако трябва за всеки не разбрал по 2 пъти или колкото е нужно.Това е малко изнервящо за тези,които сме разбрали,но няма начин.Ходя в училище Логос.Когато се прибера след курса преглеждам граматиката ,която сме взели тук ucha.se ,много полезен сайт и в къщи разбира се здраво учене.Курсовете на VHS не ги харесвам.Учат бързо и се препуска по учебниците,така че тези ,които не са разбрали нямат време.....и така до никъде не се стига.Ние учим 5 дни в седмицата по 4 часа и курс на ниво А1 започна Февруари и ще завърши Октомври.Учи се бавно и спокойно,а резулатати поне при мен виждам още сега.Мога да вържа 1-2 изречения ,за да се оправя където ми се налага.Успех и преди всичко трябва да знаеш,че само с курс,колкото и да е добър няма как да стане.Трябва много учене в къщи :)
celevra
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот daisy » 8 Април 2015, 16:01:38

Според мен пък, независимо къде и как сме го учили, освен ако не се учи език като дете, винаги си остава някакъв акцент. Но в крайна сметка, в самата Германия има разнообразие от диалекти.
Ако е разбираемо и граматически правилно, акцентът не е болка за умиране. Поне аз така си мисля.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот ivailo barsakov » 20 Април 2015, 19:08:35

Здравейте на всички.
От две седмици съм в Германия и искам да започна интеграционен курс. Много ще се радвам,ако хората минали по този път ми дадът информация как да процедирам.
До колкото разбрах е възможно първо да си избера училище, където желая да се запиша на интеграционня курс.
Отивам и там на място мога да попълня документите за намаляне на таксата ми т.е да карам курс за 1.20 на час. След което съответното училище ми изпраща документите до БАМФ. До колкото разбрах така ставало по-бързо, моля, ако греша да ме поправите.
Също така искам да попитам винаги ли се чака по 4-5 месеца или си зависи от училището, което съм избрал ? Питам понеже искам да започна максимално най-бързо, а не да чакам с месеци :( .
Благодаря предварително :)
ivailo barsakov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 5 пъти

Предишна

Назад към Новобранец