• Advertisement

Образование в Холандия

Напред, науката е слънце!

Re: Образование в Холандия

Мнениеот Loco » 10 Февруари 2015, 02:35:36

Не ме разбирай погрешно, не съм от тези, които твърдят, че hogeschool не е университет. Запознах се с българи, завършили hogeschool, които в момента работят в някои от най-големите компании в Холандия и взимат доста добри заплати. Проблема обаче е ако решиш да работиш извън Холандия - доста европейски (а и не само) държави не приемат диплома от hogeschool като диплома от университет, ами по-скоро го възприемат като колеж. Тоест, все едно нямаш завършено висше образование. Другият недостатък е продължителността на обучението. В hogeschool почти всички бакалавърски програми са 4 години, а магистратурата е 2. В universiteit в повечето случаи са 3 години бакалавър и 1 магистратура, което не е малка разлика за мен. Въпреки това всичко е строго индивидуално. Познавам хора, които въпреки, че са имали възможността да отидат в universiteit, са избрали hogeschool, защото предпочитат тази форма на обучение. Именно това е и моят мотив - не ми допада преподаването в hogeschool, предпочитам си класическият университет. И двете имат своите предимства и недостатъци, просто всеки сам си преценява кое е по-подходящо за него. :)
Loco
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот boyko123 » 10 Февруари 2015, 02:43:57

Loco написа:Проблема обаче е ако решиш да работиш извън Холандия
За извън Холандия съм до голяма степен съгласен, особено страните, които нямат подобна институция като hogeschool.
Loco написа:Именно това е и моят мотив - не ми допада преподаването в hogeschool, предпочитам си класическият университет.
На този мотив шапка му свалям :), защото ученето не е само заради заплатата... Стискам палци, успех и пиши като намериш нещо.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Loco » 12 Февруари 2015, 02:46:39

Благодаря. Между другото, би ли ми казал е-mail адрес или какъвто и да било начин за контакт, защото имам доста въпроси относно Холандия и предпочитам да не спамя тук?
Loco
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот boyko123 » 12 Февруари 2015, 10:55:00

С въпроси за Холандия спокойно можеш да "спамиш" тук, форумът е за това, само си избирай подходяща тема, или си направи, ако няма. А ако е нещо наистина лично, имаш лично съобщение от мен.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот cvetlina » 10 Март 2015, 13:16:21

Здравейте,
при одобрен прием за IBMS в Утрехт и Хага какъв избор биха направили по- опитните от вас по темата "Холандско образование"?
cvetlina
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Предишна

Назад към Образование