• Advertisement

Зов за помощ - заплахи със сидия-изпълнител и фирми за събиране на кредити

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Зов за помощ - заплахи със сидия-изпълнител и фирми за събиране на кредити

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 8 Октомври 2015, 20:56:40

Наистина, това не е „другарски съд”; кой как подрежда личния си живот си е негова работа. Ама си мисля, че когато този 35 годишен човек прави личния си живот обществено достояние, „неточностите”, за които говори Vel, не могат да останат без коментар. Като тази, например:

Наред с това се наложи да изтегля и извънредно други кредити, за да покрия спеши разходи като погребението на леля ми и сума, за да платя данъците си в общината, които не бях плащал от 5 години, иначе нямаше да ми издадат удостоверение по постоянен адрес, което е необходим документ, за да започнат да ми изплащат пътните разходи (така е по наредба).

Е, никой не плаща данъци с радост, ама си мислех, че неплащането на данъци е "традиция" за една друга прослойка в България. Не съм очаквала, че така могат да процедират и хора, търсещи заеми за ремонт, а забравили за задълженията си към общината.
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~
Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 114 пъти

Мнениеот naselo » 8 Октомври 2015, 21:12:14

"Прослойката" не плаща данъци по друг начин - те нямат регистрирана собственост. А декларирани и дължими данъци за собственост се неплащат от много хиляди българи. Не търсете всякакъв начин да се заядете с човека.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот naselo » 8 Октомври 2015, 22:01:30

Трябваше да си довърша мисълта - не търсета начин да се заяждате с човека на всяка цена. Той може и сам да се изложи, ако има нещо за излагане.
Аз вече казах защо не мога да дам пари - защото тези пари отиват в ръцете на бандитите. Ако цялата история е истина.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот bknf » 8 Октомври 2015, 22:15:04

А аз ако бях на негово място, щях да покажа и договорите за заемите. Махайки адрес и т.н. други лични данни.
Все пак, като са давали пари тия фирми, сигурно не са ги дали ей-така.
И всички въпроси и неясности биха отпаднали.
Иначе, не познавам пишещия лично, и съответно не мога да преценя - кое как.

Пък и адреса не е никак маловажна информация - в случая. Ако трябва да се иска кредит някъде, банката също се интересува за човека. Какъв е - що е. Доколкото разбрах - недвижими имоти - собственост там няма никаква.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 428 пъти

Мнениеот Crusader » 9 Октомври 2015, 10:32:40

Договорите съдържат конфиденциална информация на трети страни, лични данни и няма как да бъдат публикувани.
Crusader
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Crusader » 9 Октомври 2015, 10:36:21

Най-важното изглежда тук се забравя-преклавено ниските и недостатъчни за всичко, доходи. Забравя се до какво положение е доведено населението в България. Когато не ти стигат пари за ежедневните ти нужди, не мислиш за плащането на данъци. И е срайно време да бъде потърсена отговорност на онези, виновни за това положение.
Crusader
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот EdiMi » 9 Октомври 2015, 12:13:27

От няколко дни влизайки в страницата на форума, който посещавам за да почерпя важен за мен чужд опит при преместване в "нормална държава", тази тема ми се набива все сред първите. Прегледах я и последните писания на автора й, ми идват в повече.
Пиша от позицията на човек със скромен/девет годишен/ предишен опит като Управител на подобно небанково финансово дружество.
Предложенията на част от участниците в конкретната тема, без значение доколко съдържателен ще е резултата, не са незаконосъобразни/разкриване на лични данни и конфиденциална търговска информация/, така че, автора на темата би могъл да копира/сканира онази част от договорите които:
1. указват адрес, като населено място
2. поне едно от три имена
3 получена сума и/или лизингова вещ
4 дата на договора и фирмата/НФД
5 погасителният план
6 общите условия по договора/които са публични за такива дружества/,
без да се "притеснява" от разкриване на данни и би дал информация за това, в какъв период са сключвани договорите, че става дума за едно и също лице и какви са финансовите и общи условия по договорите, както и матуритета на вноските в погасителните планове.
Който иска - действа, който не иска - намира причини.
За мен този човек е със съмнителни намерения и последните опити за някакви политико-икономическо-социални анализи и призиви, звучат .....ще се въздържа. Лек ден.
В България, българинът не искал и не можел да работи, НАПРОТИВ, в България българинът иска и може да не работи.
Няма значение дали котката е черна или бяла, а дали лови мишки. Или не!?
EdiMi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот katerinas » 9 Октомври 2015, 17:58:08

Точно заради това поставих твърденията на автора под въпрос.Очевидно не съм единствената.
:-"
katerinas
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 4
Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Svetul4o » 12 Октомври 2015, 08:15:31

Интересно.
Автора не може или не иска да представи доказателство за какво са изхарчени тези заеми. Не иска да докаже, че изобщо съществуват въпросните заеми. Как точно трябва да повярва човек на една виртуална честна дума. И когато хората почват да питат, смирения иначе тон минава в леко нагло и менторско поведение. Явно е, че не те е облъскал достатъчно живота.

Оставям настрани момента, с кой акъл си теглил не един а седем заема като бързи кредити. Децата вече знаят, че лихвите им са невъзможни и е трудно един да буташ, камоли седем. Има нормални банки за тази работа. Като си видял, че работата отива на зор си могъл след първия или втория да рефинансираш от голяма банка с по-голяма сума разсрочена във времето. На държавни служители до колкото ми е известно дават по-лесно заеми.

И колкото повече говориш (пишеш) толкоз повече ти се разнищва приказката.

Edit: Между другото съм имал вземане даване с такива небанкови образувания като техническа поддръжка и съм видял туй онуй. Лихвите им стигат 25 процента на месец. Все пак и те трябва да ядат. Общо взето нещата така ги тъкмят, че накрая да платиш поне двойно на теглената сума. Ако случайно закъсаш със плащанията, пристигат едни грозни момчета с доста излишна мускулна маса. Момчетата изглеждат доста убедителни, макар и да не съм запознат с методите им. Основните им клиенти са бай мангал и Айше, особено в Кърджали, защото от друго място няма кой да им даде. Мога да повярвам, че всички изброени кредитни къщи са дали кредит на един човек, но не мога да повярвам че този човек е учител и е направил това съзнателно. Сега не е 2008 ма и нормалните банки дават пари, поне за момента. 2014 когато пише, че са взети повечето кредити не е било много по-различно.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот contraintuitive » 12 Октомври 2015, 09:49:00

Svetul4o написа:Интересно.
Все пак и те трябва да ядат.

По-скоро и момчетата с излишна мускулна маса и дефицитна мисловна, трябва да крадат :mrgreen:
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот Crusader » 12 Октомври 2015, 21:23:07

Мисля,че вече веднъж беше казано, че не съм работил на постоянен договор и затова е нямало как да се обърна към банка, за да рефинансирам други заеми или да тегля кредит оттам !!!
Crusader
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 12 Октомври 2015, 22:12:14

@Crusader, виждам че с лека ръка тиражирате свои лични данни и най-вече тези на майка ви. Не се ли опасявате, че може да ви сполети участта на медиците от МБАЛ ”Ив. Рилски” и вместо с 8, да се окажете с много повече кредити?
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~
Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 114 пъти

Мнениеот estira » 13 Октомври 2015, 09:29:18

KOMEHTATOPKA написа:Vel, Estira, Boyko, учете се от Учителя - ей така се модерира форум:
Моля, който има желание да помогне да го направи, който няма - да подминава темата, без да пише мнения, които се отклоняват от нея. Няма смисъл да си губите времето да мотивирате отказите си писмено.

И кое по-точно от това прекрасно учителско мнение не разбра? Няма проблеми, мога да изтрия всеки твой пост, който не е по-темата. Поздрави
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот seli » 14 Октомври 2015, 07:08:45

Кръстоносецо, вземаш в ръка тела и обхождаш подробно жилището си - вътре/вън, разказваш всичко това пред камера гушнал майка си. Искам да се виждат имена, номер.. всичко. Качваш го в youtube и от там във форума. Искам също госпожата да разкаже вашето състояние. Ако ножът е опрял кокала значи нямаш какво да губиш и ще го направиш.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот Crusader » 18 Октомври 2015, 16:05:08

https://www.facebook.com/ilian.voynov/p ... 4764349669
https://www.facebook.com/ilian.voynov/p ... 4789430296

Ето договорите по кредитите или погасителните им планове. Без лични данни.
Моля тези, които наистина имат желание да помогнат, да го направят, защото просрочията наистина стават доста големи.
Crusader
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум