• Advertisement

Мисля дa се местя в Гермaния.

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Мисля дa се местя в Гермaния.

Мнениеот Rince » 9 Август 2015, 10:24:53

Те квартирите в Източна Германия са наистина бол, ама какво го грее, че ще си намери лесно квартира там ако не може да си намери работа, а там квартирите са бол, защото работата я няма.
Така, че такива съвети са малко изсмукани от пръстите...
Хората ходят там, където има работни места.
Аватар
Rince
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот max » 9 Август 2015, 11:02:22

criyo написа:Max, защо говориш глупости. В Източна Германия е такава дупка, че никой не съветвам да ходи там. Да не говорим източно-германците какви калъфи и нацита са.

Много си промит от западногерманската пропаганда. Няма нищо вярно в това. Източногерманците са по-земни и скромни. По- като българи са, не са ексцентрични арогантни западняци. Не са такива материалисти като западногерманците.
А квартирите са бол и са евтини ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот БАТТЯНА » 13 Август 2015, 18:56:28

Здравейте на всички,и аз съм бъдещ емигрант с семейството ми в Германия,така че всяко едно мнение ще е един голям плюс за мен.Бъдете живи и здрави много късмет ви желая :thumbleft:
БАТТЯНА
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот max » 14 Август 2015, 20:23:44

popwill написа:Някой да синтезира писаниците на макс и да напише труд по несъответствия и противоречия. Понякога имам чуството, че 3ма човека пишат от тоя ник-менят се мненията според времето.

Кое ти се стори несъответстващо и противоречиво? :-k
Говорил съм с източногерманци, включително и жени. И те смятат, че западногерманците са по-големи материалисти и по-малко действат от сърце, което повече са склонни да правят източногерманците. ;-)
Западногерманците само говорят колко лошо било в ГДР-то и как горките хора нямали свобода и били преследвани, и как нямало нищо по магазините... Те сякаш нямат очи да видят културните и морални ценности, които е имало в онзи строй и които на запад никога не е имало, защото там консуматорството и доставянето на удоволствие са били поставяни винаги на първо място сред потребностите...Външно изгледнат култивирани и сдържани. Но отдаде ли им се възможност се разплуват с глупостта си, всеки западногерманец при стрес с лекота избълва думата Schei_e и забравя за цялото си възпитание... :(
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот olga » 14 Август 2015, 20:44:22

max написа:
popwill написа:Някой да синтезира писаниците на макс и да напише труд по несъответствия и противоречия. Понякога имам чуството, че 3ма човека пишат от тоя ник-менят се мненията според времето.

Кое ти се стори несъответстващо и противоречиво? :-k
Говорил съм с източногерманци, включително и жени. И те смятат, че западногерманците са по-големи материалисти и по-малко действат от сърце, което повече са склонни да правят източногерманците. ;-)
Западногерманците само говорят колко лошо било в ГДР-то и как горките хора нямали свобода и били преследвани, и как нямало нищо по магазините... Те сякаш нямат очи да видят културните и морални ценности, които е имало в онзи строй и които на запад никога не е имало, защото там консуматорството и доставянето на удоволствие са били поставяни винаги на първо място сред потребностите...Външно изгледнат култивирани и сдържани. Но отдаде ли им се възможност се разплуват с глупостта си, всеки западногерманец при стрес с лекота избълва думата Schei_e и забравя за цялото си възпитание... :(

И какво общо има това с празните градове и липсата на работа в Източна Германия през 2015 ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот bknf » 15 Август 2015, 12:01:31

Здравейте на всички, и аз съм бъдещ емигрант с семейството ми в Германия..

А с каква специалност си - какво можеш, знаеш и умееш..?

Pазликата между западна и източна Германия.. Чували ли сте например за тоя, от бившето ГДР ?
Отглежда и продава ягоди, като за световно-) Също гледам че търсят и хора за работа.
http://www.karls.de/eintrittsinfos.html

Cлед обединението, бившите гедерейски предприятия са били закрити или купени евтино от западните подобни.
Съответно пазара там вече е взет от западните конкуренти.

Иначе, хората си живеят нормално - за 25 години доста пари са се инвестирали там.
Също има добра инфраструктура, както и няма африкански, турски и други нови немски жители.
Kакто в западната част (c изключение на Берлин).
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот БАТТЯНА » 15 Август 2015, 20:52:29

bknf написа:
Здравейте на всички, и аз съм бъдещ емигрант с семейството ми в Германия..

А с каква специалност си - какво можеш, знаеш и умееш..?

Pазликата между западна и източна Германия.. Чували ли сте например за тоя, от бившето ГДР ?
Отглежда и продава ягоди, като за световно-) Също гледам че търсят и хора за работа.
http://www.karls.de/eintrittsinfos.html

Cлед обединението, бившите гедерейски предприятия са били закрити или купени евтино от западните подобни.
Съответно пазара там вече е взет от западните конкуренти.

Иначе, хората си живеят нормално - за 25 години доста пари са се инвестирали там.
Също има добра инфраструктура, както и няма африкански, турски и други нови немски жители.
Kакто в западната част (c изключение на Берлин).

от доста време съм по камионите с категория С+Е,карал съм много по европата както и в Германия но сега мисля вече да се установя в Германия,защото няма бъдеще за децата в наща мила родина.Колкото и да ми е неприятно да го кажа,но е факт.
БАТТЯНА
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 16 Август 2015, 10:49:29

БАТТЯНА написа: от доста време съм по камионите с категория С+Е, карал съм много по европата както и в Германия но сега мисля вече да се установя в Германия,защото няма бъдеще за децата в наща мила родина

Ми да - правилно си се насочил. Трябва да се ориентираш с немския език. Както и да разбереш - намериш, къде се търсят шофьори с тия категории. Иначе хора за тая област се търсят.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот mimipopova » 5 Септември 2015, 16:58:44

Здравейте!
Днес открих този чудесен и полезен форум , за което благодаря на всички, които пишат тук.
Искам да попитам мога ли да си направя адресна регистрация при братовчедка, която живее на квартира и работи съвсем легално в Германия и така да посещавам интеграциониите курсове по немски? Имам Б1 от Гьоте- София и искам да продължа там с нивата до Б2.
mimipopova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 15 пъти

Мнениеот bknf » 6 Септември 2015, 20:31:02

мога ли да си направя адресна регистрация при братовчедка, която живее на квартира и работи съвсем легално в Германия и така да посещавам интеграциониите курсове по немски

Да, може разбира се. За курсовете - трябва да ce пита на място (дали имат свободни места, условията и т.н.)

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
mimipopova
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Юлиaн М. » 25 Януари 2016, 08:21:47

Здрaвекте отново
Рaботaтa е много сериознa веЧе.Нaмерих си рaботa в Берлин при дилър нa ФВ Aуди кaто мехaник,Човекa искa и договор искa дa подпишем веднaгa,и с немския веЧе се попрaвям.ОбaЧе нямaм aдреснa регистрaция,в понеделник ще гледaм квaртири.
Имa ли бългaри в Берлин,които могaт имaт нуждa от съквaртирaнт зa момемтa ики дa ползвaм нощувкa зa няколко дни или дa ползвaм aдресa зa регистрaция докaто си нaпрaвя моя,Товa естествено е срещу ЗAПЛAЩAНЕ ОТ МОЯ СТРAНA.
Рaботaтa е спешнa.
Юлиaн М.
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Stojan » 25 Януари 2016, 08:36:05

Внимавай "дилърът" да не е някой фалшив турски ром. Това за всеки случай. Ако не е - УСПЕХ! И явно си много ценен кадър. На добър час!
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот leonard32 » 25 Януари 2016, 11:29:17

Ако те интересуват нощувки в хотелски стаи има около центъра дори български хотел където нощувката е 20 евро. А можеш да платиш и два пъти по-малко за собствена стая. Пиши ми на лични да те ориентирам, ако все още търсиш, на мен няма да ми плащаш за нищо.

Потребители благодарили на автора leonard32 за мнението:
daisymm2
Рейтинг: 4%

Аватар
leonard32
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот lubcheto82 » 28 Април 2016, 16:12:45

Здравейте! Интерисува ме възможно ли е да се наеме квартира ако имаш временен договор и въобще какви са условията?Благодаря!
lubcheto82
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Новобранец