• Advertisement

училище и преместване с две деца

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: училище и преместване с две деца

Мнениеот Any » 25 Февруари 2016, 13:35:10

Stojan, ти да нямаш някакъв проблем с жените? Защото, аз мога да ти кажа, че и вие мъжете не сте цветя.

Мариана, заедно си с този човек от 11 години, през седем от тях сте живели заедно. Би трябвало да го познаваш добре. Въпросът е дали все още го обичаш. Защото си мисля, че ако беше влюбена в него, сега щеше да стягаш куфарите, а не да си пишеш с нас.
В един от постовете си писала, че не вярваш на всичко което ти казва. Означава ли това, че му нямаш доверие? И защо?
Какви са отношенията му с децата? Защото от опит мога да ти кажа, че от всеки мъж баща не става, особенно ако си пийва порядъчно и редовно.

Не познавам родителите ти, но повярвай ми, на света няма нищо което един родител да не може да прости на детето си.

Потребители благодарили на автора Any за мнението:
mariana86
Рейтинг: 4%

Any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 66 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот mariana86 » 25 Февруари 2016, 13:46:27

Когато живееше с нас в Бг, обичаше от време на време да преувеличава нещата. Първо да говори, че е станало, а после нещо все се объркваше. А с децата и отношението му спрямо тях-смея да твърдя, че вече не ги познава, защото го нямаше дълго време. Децата и аз също искам да се съберем, но да сме в БГ, а той не иска да живее в България. А нещата с алкохола не знам вече как стоят наистина.Уверява ме че е спрял, и ако сме там нещата ще са коренно различни.
mariana86
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Any » 25 Февруари 2016, 14:37:32

Означава ли това, че ти и децата искате да живеете в България?
Или просто се страхувате от неизвестното?

Потребители благодарили на автора Any за мнението:
mariana86

Any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 66 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот onufriy » 25 Февруари 2016, 15:45:49

mariana86 написа:когато се прибира6е в БГ за месец имахме малко разногласия, докато свикнем. Всеки път така бе6е. Ние живеехме сами, и като си трагва6е оставах само с децата. А сега не знам как 6те е ако се пренесем там-дали 6те е по спокоен ве4е, дали 6те има това напрежение, което го имахме тук?

Не няма. Поне отначало. После пак не, ако не положите усилия да се научите да живеете заедно. Това му е хубавото на съвместния живот - кризите заздравяват връзката и ни карат да опознаем партньра си, да израстнем заедно. Но трябва воля, търпение, разбиране, склонност да преразгледаме и променим представите и ценностите си.

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
mariana86

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот olga » 25 Февруари 2016, 23:36:14

За протокола - алкохолизмът е болест, която не се лекува.
Не се самозалъгвайте !

Потребители благодарили на автора olga за мнението:
mariana86

Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот onufriy » 26 Февруари 2016, 09:03:11

olga написа:За протокола - алкохолизмът е болест, която не се лекува.
Не се самозалъгвайте !

Но не трябва да диагностицираме всеки, който си пийва, с алкохолизъм. Алкохоликът, ако няма алкохол в кръвта, изпитва същото чуство като здравия човек, когато е пиян. Ако мъжът ѝ беше алкохолик, щеше да изгори при първата проверка на транспортната полиция и щеше да е без книжка, ако ли не и в затвора. Тъй като кара 4 години, вероятността да е така е сравнително малка (вж. Ред на Коши).

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението (общо 2):
mariana86olga
Рейтинг: 8%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот max » 26 Февруари 2016, 12:34:21

mariana86 написа:Когато живееше с нас в Бг, обичаше от време на време да преувеличава нещата. Първо да говори, че е станало, а после нещо все се объркваше. А с децата и отношението му спрямо тях-смея да твърдя, че вече не ги познава, защото го нямаше дълго време. Децата и аз също искам да се съберем, но да сме в БГ, а той не иска да живее в България. А нещата с алкохола не знам вече как стоят наистина.Уверява ме че е спрял, и ако сме там нещата ще са коренно различни.

Искаш да сте в България само защото не го обичаш и не му вярваш. В България сама нямаш работа, нямаш идея какво ще правите, ако и четиримата сте в тая безперспективна дупка. Човекът от 4 години се е установил в Германия и ще е най-глупавата постъпка да остави всичко и да се върне в България. Щом той настоява да дойдете при него в Германия, няма съмнение, че сте важни за него и ви обича. Ти си тази, която е изгубила чувствата, поради което си неуверена и те е страх да направиш крачката и търсиш причини да не заминеш и се криеш зад оправдания какво казвали родителите ти. Възрастта на децата е идеална за бърза адаптация и научаване на езика. Проблемът е в теб и изгубените ти чувства, а не в него.
Един алкохолик не може да работи редовно и пълноценно, още повече в Германия. Той няма истински проблем с алкохола...
Проблемите са в твоята глава и сърце...
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот olga » 26 Февруари 2016, 13:18:28

max написа:Един алкохолик не може да работи редовно и пълноценно, още повече в Германия.

Може и още как. Дори и като топ мениджър.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Mony60 » 26 Февруари 2016, 13:39:52

olga написа:
max написа:Един алкохолик не може да работи редовно и пълноценно, още повече в Германия.

Като мениджър може, но като шофьор НЕ може!
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот onufriy » 26 Февруари 2016, 13:51:14

olga написа:

За топ мениджъри предпочитат наркомани, ама и алкохолик, в краен случай, може...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот mariana86 » 26 Февруари 2016, 13:54:35

алкохолик е силно казано за него. Явно не съм се изразила добре.
mariana86
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот dianka508 » 26 Февруари 2016, 19:24:04

Аз не виждам никакъв проблем за децата и училищото. Малките деца свикват бързо. Проблем има авторката. Аз не знам какво семейсто е това, което живее разделено 4 години, децата и жената за тези 4 години не са се напънали малко поне да понаучат немски. Жената безработна, живеят при родителите й, мила българска картинка. И ми се струва несправедливо, че мъжът сам се преборва вече 4 години, издържа семейството, а къде е мястото на жена му? Ами до мама.
dianka508
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 19 пъти

Предишна

Назад към Новобранец