• Advertisement

Накъде след Германия?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Накъде след Германия?

Мнениеот Mr.Bombastic » 16 Януари 2018, 08:21:43

Да я заключвам или продължаваме?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 16 Януари 2018, 09:48:10

Бате Иво, имам един въпрос, който ми е на езика от доста време.... ;-)

Ти си тук от 10 години, а си благодарил само 8 пъти за изказано мнение(пост)? ( може би, никой тук, не е на твоето ниво? :mrgreen: )

Имах един доцент Кожухаров, чийто начин на мислене и разсъждение, много ми напомня на твоя стил и социална комуникация тук... Да не си му син или самият ТОЙ?

Както и да е, и тази тема отива към своя предизвестен край-НО, все пак имаше някакво раздвижване на ,,масите" в социално-психологически аспект!

Приятна ви сутрин на всички добри българи :fitnes: :headbang: (разбира се, неслушащи чалга)

Потребители благодарили на автора Митака ФУ за мнението (общо 4):
Mony60baconsutanrikikingMr.Bombastic
Рейтинг: 17%

Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот rikiking » 16 Януари 2018, 10:32:42

Митака ФУ написа:Бате Иво, имам един въпрос, който ми е на езика от доста време.... ;-)
Ти си тук от 10 години, а си благодарил само 8 пъти за изказано мнение(пост)?

Бате ти /Чичо ти/ Иво притежава изключително сложна и комплицирана душевност,абсолютно убеден в моралното си величие и интелектуално превъзходство над останалите съфорумци, както и в правото си да изказва постоянно мнения тип "последна инстанция". Отдавна съм му поставил диагнозата, но не ща сега да си повтарям заключенията, че пак ще вдигне гюрултия. :mrgreen:

Обаче с изненада установих като му прегледах лайковете, че от осемте благодарности, две е отправил към моя милост за някакви незначителни постове... Големи странности показва тоя човек, еййй... :-k
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
baconsutan
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот itzo » 16 Януари 2018, 10:57:11

rikiking написа:...Обаче с изненада установих като му прегледах лайковете, че от осемте благодарности, две е отправил към моя милост за някакви незначителни постове... Големи странности показва тоя човек, еййй... :-k

Ако прегледаш и моите благодарности, ще установиш, че половината също са отправени към теб :mrgreen:
Тази система с благодарностите ми е доста непонятна, съответно също не я използвам освен в съвсем необичайни случаи. Кое му е странното? Когато един съфорумник ме нарича недоклатено комуненце, а някой друг му благодари, не е ли още по- странно?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот baconsutan » 16 Януари 2018, 10:58:09

zlateto написа:Намерих и за Видинско село, обаче тия двете ми се сториха по-симпатични. Пази боже, никъде не те пращам.

Когато се опитваш да ми припишеш неказани думи, ДА АЗ СЪМ ЧОВЕКА! Ти ме бъркаш, ако си мислиш да ми държиш сметка за житейски избори, cлед като аз не съм си го позволила спрямо теб!

Да не би да си от Видинско, тогава бих те разбера. Житейски ти избор въобще не ме интересува, както и писанията ти по разните теми, камо ли да ти държа сметка. Аз не разсъждавам като теб. А жени - началници в най - различни стадии на властническото си развитие, колкото щеш. Но ние не сме те избрали за модератор, Нито м - р Бомбастик е обявил, че те назначава за такъв.
Темата не съм я пуснал за теб и за твоите сподвижници. Аз съм намерил отдавна трайно решение за себе си, но всеки ден се срещам с хора, които се чудят накъде да поемат. За тях би било полезно да прочетат мненията на Рикикинг от африканския континент, на м - р Бомбастик за САЩ или на бкнф за Русия. И ти нямаш права да го спреш. Нарича се демокрация. Сори, ако съм ти нарушил шлафкането.
На Иво75 няма да му отговарям. Да не се тревожи за моята душа. И да се поинтересува кой е доцент Кожухаров, примерът на Митака ФУ е изключително точен. Да не забравя да благодари на новата модераторка.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 125 пъти

Мнениеот zlateto » 16 Януари 2018, 11:25:51

Ай ся концентрация:

baconsutan написа:Светата троица - Злата, Онуфри и Иво75 е щастлива. Натрила е носа на baconsutan, който си позволява да оспори догмата им, че Германия е светия граал, обетованата земя, която никой и никога не бива да напуска.

baconsutan написа:Аз не съм се отрекъл от българския си корен и родина. Не съм изгубил вярата си като вас.

baconsutan написа: ... твоята преценка е субективна, продиктувана от живущи в DE/живущи в РБ

За заключване сам си си заговорил снощи, ако не помниш:

baconsutan написа:Предлагам на модератора да заключи темата

Хайде със здраве и не хвърляй камъни, ако не можеш да ги поемеш обратно!
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
onufriy

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот baconsutan » 16 Януари 2018, 11:53:14

Като не ти е интересна темата, не я четеш.
Не си превишаваш правата, които ти дава качеството на равнопоставен съфорумник, включително спрямо тези, живущи извън DE. Не използваш къмто тях главни, цветни букви и удивителни.
Може да ти звучи смешно, но аз вярвам в доброто бъдеще на родината си. Знам, че няма е скоро, но все някога ще се случи. И затова ми се иска тук да живеят българи с образование, с култура и авторитет. За съжаление повечето от тях са извън България. Направили са своя избор по различни причини и аз го уважавам. Но нека вратата назад стои отворена, ако не за тях, то поне за децата и внуците им.
Това което го пиша не съм си го измислил, за да хвърям камъни по някого. Много хора в момента се пренасочват от Германия в други посоки. И четат форумите за да се ориентират, така че всяко мнение би им било полезно.

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението:
bknf

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 16 Януари 2018, 13:46:01

itzo написа:Тази система с благодарностите ми е доста непонятна, съответно също не я използвам освен в съвсем необичайни случаи.Кое му е странното? Когато един съфорумник ме нарича недоклатено комуненце, а някой друг му благодари, не е ли още по- странно?

Че какво му е странното. Явно вторият е благодарил на първия за точната констатация. :laughing6:
А и в крайна сметка системата с лайковете се ползва в социалните мрежи по цял свят и е доказала своята надеждност, независимо на кого му харесва и на кого - не.

zlateto написа:...който си позволява да оспори догмата им, че Германия е светия граал, обетованата земя, която никой и никога не бива да напуска.

Това за Граала ми хареса. :)
Само се чудя, ако Bundesgebiet-a наистина e Светия Граал, то Мути нещо като Прокажения Крал на Йерусалим ли се явява в случая ? :laughing6: Иначе за сарацините и маврите е ясно - все същите са , като по ония времена. :mrgreen:
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
Митака ФУ

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 16 Януари 2018, 14:38:43

Сериозно взимайки предвид риска, пак да бъда обвинен, че простак цитира класики, почваме да следваме схемата на поведение от "Повелителят на мухите": една определена група крещи лозунги и раздава квалификации, когато се опиташ да обсъждаш нещо с тях, завърта темата в неизвестна посока и накрая опираме пак до квалификацииите. Дето викаше дедо, върти се като чамова дъска. М'Бвана, да не си помислиш, че става въпрос за тебе , пу, пу, сакън, опазил ме оня :mrgreen: Чичо Мите, те малко поздрав за тебе, чалга performed by Rob Halford:

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
Митака ФУ

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот itzo » 16 Януари 2018, 15:18:06

rikiking написа:...Че какво му е странното. Явно вторият е благодарил на първия за точната констатация. :laughing6:...

Демек, ако някой вземе че напише за теб, че си отишъл в Африка, щот си смотльо със странни вкусове, на когото не връзват европейките, аз трябва да го лайкна ли? Еми няма, първите седем години не ми позволяват :mrgreen:

rikiking написа:...А и в крайна сметка системата с лайковете се ползва в социалните мрежи по цял свят и е доказала своята надеждност, независимо на кого му харесва и на кого - не...

Не ползвам социални мрежи. В смисъл нямам профил в сураттефтера или другаде. Ерго, не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл. Ама това един тръмповик няма как да го разбере :laughing6:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Митака ФУ » 16 Януари 2018, 15:32:55

Ма много ти благодаря, земляк! Музика, създадена от интелигентни хора, за интелигентни хора :mrgreen: ( но не с биболярни разстройства ;-) )

Нека силата бъде( в тези тежки за форумът ни времена) с вас! :cheers:

Усещам просто, как тъмната страна се отдръпва леко, и сянката й започва да бледнее.... ( да се тълкува, кой както го желае)
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот rikiking » 16 Януари 2018, 17:01:57

itzo написа:
rikiking написа:...Че какво му е странното. Явно вторият е благодарил на първия за точната констатация. :laughing6:...

Демек, ако някой вземе че напише за теб, че си отишъл в Африка, щот си смотльо със странни вкусове, на когото не връзват европейките, аз трябва да го лайкна ли? Еми няма, първите седем години не ми позволяват :mrgreen:

Че напиши го. :mrgreen: Просто няма да ми направи впечатление, защото съм с непоклатимо и подплътено с факти и постижения самочувствие. По-скоро на виртуални обиди се връзват точно тия, дето .... си го написал по-горе. И тука ги има. Помисли си кои са . :laughing6:

itzo написа:Не ползвам социални мрежи. В смисъл нямам профил в сураттефтера или другаде.

Виж за сураттефтера и сродните му сайтчета за балъци, дето си показват и гъ----те наяве и то без пари си напълно прав. И аз никога не съм ги ползвал, макар и по малко по-различни причини.

schachmatter написа:Менърс понякога ви се чудя как и къде работите!

Кой как се уреди - Аз правя ежегодно поне по два до три месеца отпуска, а и на топлия континент ако не пътувам или нямам някаква спешна ситуация, гледам повече от 6-7 часа дневно да се не преработвам, че да има време и за кръчми и за чатене и за разни спортове ... :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 16 Януари 2018, 17:46:33

ivo75 написа:
rikiking написа: ...

schachmatter написа:Менърс понякога ви се чудя как и къде работите!

Кой как се уреди - Аз правя ежегодно поне по два до три месеца отпуска, а и на топлия континент ако не пътувам или нямам някаква спешна ситуация, гледам повече от 6-7 часа дневно да се не преработвам, че да има време и за кръчми и за чатене и за разни спортове ... :mrgreen:

Момчето ни призовава да сме по-градивни и да влагаме енергията си в други(положителни XXX) неща, ти му се хвалиш, как си се уредил :evala: МашаЛЛА

Какво да се прави - старците кат мен вече само за уреждане мислят. Градивните ХХХ неща - за "младежите" кат теб. :laughing6:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 16 Януари 2018, 21:43:52

:) В Африка освен по - голяма отпуска човек може да има и други удобства: куп прислужници, частен зоопарк с африкански дзверове и влечуги, съжителство с местни красавици, хасиенда на океанския бряг. Може всеки ден да е на сафари, докато на някой лъв не му писне.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 16 Януари 2018, 21:58:53

Различни лъвове има там...

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум