Католицизъм и католическата църква...

Интересна информация, статии ... . Тук може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Католицизъм и католическата църква...

Мнениеот ivo75 » 7 Януари 2019, 13:24:58

Мдааа, Böhse Onkelz 'сичките членове на коминтерна...още от основаването му :mrgreen:. Просто чакаха един да остане на сухо и да преоткрие себе си, за да разкрие тях. Мерси за комплимента ;-)
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 198 пъти

Мнениеот onufriy » 7 Януари 2019, 13:37:02

ivo75 написа:Мдааа, Böhse Onkelz 'сичките членове на коминтерна...още от основаването му :mrgreen:. Просто чакаха един да остане на сухо и да преоткрие себе си, за да разкрие тях. Мерси за комплимента ;-)
Мани, таман ВееЛ се кротнá да обяснява кой от коя милиционерска школа бил и се появи младата бодра смяна...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 275 пъти

Мнениеот schachmatter » 7 Януари 2019, 13:50:27

onufriy написа:
schachmatter написа:хаха, комунистическата закалка си личи и в музикалните предпочитания :mrgreen:

Разясни ни, моля те, връзката на ВО с комунистическата идеология.

Комунистите отричат съществуването на Бог и всички религии. Просто тъй ;-) на кратко, че имам един тежък том за възхода и падението на социализъмА пред себе си и сега ставам :mrgreen: да не ти пускам като бекенефето ютюпчета...сметам си достатъчно дърт да знаеш за атента в Света Неделя 25та.
Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 155 пъти
Благодарено: 57 пъти

Мнениеот onufriy » 7 Януари 2019, 14:02:18

schachmatter написа:
onufriy написа:
schachmatter написа:хаха, комунистическата закалка си личи и в музикалните предпочитания :mrgreen:

Разясни ни, моля те, връзката на ВО с комунистическата идеология.

Комунистите отричат съществуването на Бог и всички религии. Просто тъй ;-) на кратко, че имам един тежък том за възхода и падението на социализъмА пред себе си и сега ставам :mrgreen: да не ти пускам като бекенефето ютюпчета...сметам си достатъчно дърт да знаеш за атента в Света Неделя 25та.

Значи, ако е оранжево, е портокал, така ли? Нали си чувал, че кванторът за общност се оборва от един единствен контрапример?
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 275 пъти

Мнениеот ivo75 » 7 Януари 2019, 14:14:28

Крушката винаги си има опашка, но за градските интеуекти историята започва 1925г. Докато си седиш с школското убразование тип стани да седна, може. Дори и сега минава, стига да си на хранилка я към някоя фондацийка, я директно, също може, но да си прИтенции и да очакваш опонента да те взима на сериозно се иска малко повече. Например бегъл поглед на събитията 1917-1925. Без задълбочаване. Пример- рязането на глава на действащ министър-председател....буквално, пък после според културата и възпитанието е разрешено да се слагат етикети, кой терорист, кой, в какво вярваааа. Но освен дълбоките дупки в просвещението, пречи и липсата на дупки за хормонално освобождение.
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот schachmatter » 7 Януари 2019, 14:27:21

Иво кажи го това на тези дето ни управляват или се стремят към власт, не на мене. Те трябва да го знаят, а не аз. По резултатите ще ги познаете.
И аз съм съгласен - с топене на яйчници соц. не се прави :mrgreen:

пс. за периода 1879 до 1944 се сменят 53 правителства по памет...и 3 монарха играят и диогонален.
Луда работа сме българите.
Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 155 пъти
Благодарено: 57 пъти

Мнениеот bknf » 8 Януари 2019, 14:48:48

schachmatter написа:Комунистите отричат съществуването на Бог и всички религии.... имам един тежък том за възхода и падението на социализъмa..

Не знам, кой какво отрича, но ти лично - Бог виждал ли си го? Къде, как? Или познаваш някой, който да го е виждал ? ;-)
Това съвсем без значение, за коя религия става дума.

Що се отнася до останалото, то може и да разберем нещо ново. От тая дебела книга, която сега четеш. Оттам там разбра ли, защо точно в Русия е почнала оная революция, която е развалила монархията, за да се създаде на нейно място - но вече със "социалистически" републики - СССР ?

Не че това има нещо общо и с католицизма, ама щом сте го почнали тука.. ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 421 пъти

Мнениеот ivo75 » 8 Януари 2019, 21:30:22

bknf написа:
schachmatter написа:Комунистите отричат съществуването на Бог и всички религии.... имам един тежък том за възхода и падението на социализъмa..

....Оттам там разбра ли, защо точно в Русия е почнала оная революция, която е развалила монархията, за да се създаде на нейно място - но вече със "социалистически" републики - СССР ?

Не че това има нещо общо и с католицизма, ама щом сте го почнали тука.. ;-)

Вярно, прав си, както вече всички забелязахме яко си се напомпал със СССР и държиш навсякъде, на всяка цена и въпреки всичко да го пробуташ, независимо от темата. Като автор на темата държа да споделя, че нямам нищо против, дори приветствам мерака ти да се представиш, като СССР "специалист" :thumbleft:
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 10 Януари 2019, 08:37:11

Да те зарадвам и тебе с нещо ;-)

История на инквизицията от Хенри Ли (1825–1909)
https://www.e-reading.club/bookbyauthor ... thor=44043

Има и един друг сборник, за "Престъпленията на католическата църква". Пак ми попадна случайно по интернет, и пак - на руски-) .Авторът беше немец. Няколко тома бяха, но тия за последните 30 -40 години май ги нямаше въобще. Написани, но по интернета ги нямаше. Не съм ги чел, щото искам да си спя спокойно, все пак.;-)

Както и:
https://www.theologe.de/schwarzbuch_kat ... kirche.htm

https://www.jesus-christus-erloesungswe ... Kirche.pdf
bknf
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 421 пъти

Предишна

Назад към Приказвалник