• Advertisement

Юмрукът на партията

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: Юмрукът на партията

Мнениеот ivo75 » 7 Януари 2019, 21:58:44

schachmatter написа:Баки, не че нямаше да се възползвам, но тогава още бях първи клас, като дойдоха промените.....В пашипорта ми пише бегеец.

Ми тогава вместо да се пенявиш влево, право и назадзе, 'земи реви с глас, 'що си се толкоз късно родил. Оплачи се на баща ти, някак по-коректно е :thumbleft: Акъл ти не липсва, ползвай си го по предназначение, все пак не си ощетен, като някои други тук, където мерак имат в изобилие, но пусто, когато се наливаха основите са гонили топка по поляните. Та сега се самообразоват интер-нетно...и им личи.

Излез от модуса обичам да мразим!
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 197 пъти

Мнениеот bknf » 7 Януари 2019, 22:09:59

schachmatter написа:не че нямаше да се възползвам, но тогава още бях първи клас, като дойдоха промените... Спомням си, че ме хвана яд когато Филип Димитров го свалиха, когато дойде Царя на власт, Станишев, Боко 1-2-3, все ме дразни бг народа как и какви ги избира. Затова го недедолюбвам народо-населението българско...ама нейсе. В пашипорта ми пише бегеец

Квото е било - било е. Което е било пропуснато - също. Но я си представи, че си живял някъде из Африка - но не към вождовете, а от народа.)

Нямало е как да се възползваш - щото тия които са се възползвали, са ги организирали тия неща, за себе си. Но - живота е пред теб, нищо не е загубено. ;-)

Няма я психоложката, да обясни някои неща. Тя обаче, вместо да каже нещо интересно - се разцвъка из всички страни, че била психоложка) Не помня вече, какви точно проблеми решаваше - и как. Но явно само помощта нa разговори - не с бой. ;-)

Що се отнася до изброените персонажи - както и Андрей Луканов, Желю Желев, Иван Костов, Петър Младенов и т.н. всички останали образи до сега - те са само за парлама. Театрални актьори, нищо повече. Играли са ролята, която е трябвало да играят.
bknf
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 275 пъти
Благодарено: 420 пъти

Мнениеот schachmatter » 8 Януари 2019, 01:31:23

Абе Баки, ти си ми много симпатичен и интересен, но едно нещо не разбирам съвсем. Склоността да подозираш някакви тъмни, невидими сили, които движат нещата в хинтергрунд. Демек имаш леки залитания към конспирации. Конспирации понеже и на тебе не ти е ясно, защо така е трябвало. :mrgreen:
Един психиатър, изгонен от СДС, който наскоро слушах и гледах, обясни това като една от чертите на много българи. :mrgreen:
Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 155 пъти
Благодарено: 57 пъти

Мнениеот bknf » 8 Януари 2019, 07:17:46

schachmatter написа:Hе че нямаше да се възползвам, но тогава още бях първи клас, като дойдоха промените. Спомням си, че баща ми го мъчеха да стане биг бос на една голяма фирма. Условието бе да изпоуволни маса хора. Той отказа и не станах по професия син

Е и като ги уволни хората, как ще се развива тая фирма? Ще играе карти в помещенията, със сина си ? ;-)
Проблема е винаги, да намериш свестни хора - а не да ги уволниш.

schachmatter написа:..имаш леки залитания към конспирации. Конспирации понеже и на тебе не ти е ясно, защо така е

Ясно ми е, съвсем ;-) И не "конспирации", а планове. Такива "невидими сили" винаги е имало, откакто свят светува.
Но в случая можеш да се позапознаеш с въпроса - защо се е разпаднал СССР. Кои са били тия, които от "комунисти" (работещи за благото на народа и държавата), са решили да станат "капиталисти" - отклоняващи ресурсите към джоба си. Горбачов не е бил единствения, почнало се е доста преди него.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ivo75 » 8 Януари 2019, 09:48:05

bknf написа:Ясно ми е, съвсем ;-) И не "конспирации", а планове. Такива "невидими сили" винаги е имало, откакто свят светува.
Но в случая можеш да се позапознаеш с въпроса...

'Сичко му е ясно или....

bknf написа:...
Само ей- така отстрани предполагам... там театрото, явно не искат да се покажат, кои са. Все още.... Не ги знам кои са, но ще стане ясно, какви са и за какво се борят - след известно време. ;-) ...)

Кой пие, колко, от извора на знанието и мъдростта http://www.xxx?.ru
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 8 Януари 2019, 15:39:58

ivo75 написа:'Сичко му е ясно или....Кой пие, колко, от извора на знанието и мъдростта

Ти май не си разбрал/а, та затова ще повторя. ;-)

В случая ставаше дума за интересите, свързани покрай разпадането на "соц блока" - и най-вече на централата, стояща зад него - СССР. Оттам вече нататък, и всичко останало, с това събитие свързано и навързано. Че е имало разни интереси, свързани с тоя въпрос - няма и съмнение. Или ти си на друго мнение ?

Що се отнася до "тайните сили" още по назад, то става дума за нещо съвсем разбираемо. Винаги ги е имало, и ще ги има. Става дума за интересите, зад и около разните монарси и т.н. Hавсякъде по света, във всяко общество. И хората, които правят нещо - за тяхното постигане. Някой път успешно, а по някой път развитието тръгва по друг начин. Не както е било планирано.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ivo75 » 8 Януари 2019, 19:12:02

bknf написа:
ivo75 написа:'Сичко му е ясно или....Кой пие, колко, от извора на знанието и мъдростта

Ти май не си разбрал/а, та затова ще повторя. ;...

Повтори, повтори :) , повторението е майка на знанието и баща на..., но при теб няма страшно, защото няма накъде :mrgreen: . Но важното е желанието, а не дали можеш!
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 9 Януари 2019, 14:44:48

bknf написа:...В случая ставаше дума за интересите, свързани покрай разпадането на "соц блока" - и най-вече на централата, стояща зад него - СССР. Оттам вече нататък, и всичко останало, с това събитие свързано и навързано. Че е имало разни интереси, свързани с тоя въпрос - няма и съмнение....

...Що се отнася до "тайните сили" още по назад, то става дума за нещо съвсем разбираемо. Винаги ги е имало, и ще ги има. Става дума за интересите, зад и около разните монарси и т.н. Hавсякъде по света, във всяко общество. И хората, които правят нещо - за тяхното постигане...

Истината глаголИш този път :)

Изображениеpicture hosting
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 221 пъти

Предишна

Назад към Политика