• Advertisement

АОК - Зъбни процедури

Кой каза "Наздраве"? :-)

АОК - Зъбни процедури

Мнениеот vivendi » 16 Ноември 2015, 14:39:50

Здравейте,
осигурен съм здравно в Германия към здравна каса АОК. При запитване към здравнта каса където съм осигурен
не ми дават точна информация относно какво се проема (цялостно или частично) при зъбни процедури (пломба,
коронка, зъбен камък и тнт.). Интересува ме тези от Вас които имат опит и информация да споделят понеже
скоро ще ми се наложи да си правя коронка и при 3 различни зъболекаря получавам 3 различни цени. Интересува
ме Здравната каса какво поема.

Благодаря Ви предварително!

Всичко най-добро,
vivendi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: АОК - Зъбни процедури

Мнениеот zlateto » 16 Ноември 2015, 19:17:40

:arrow: Zahnersatz = коронки, мостове, протези → befundorientierter Festzuschuss = 50% от стандартнатa терапия с най-евтини материали

1. Процента, който поема касата може да се вдигне, ако през последните 5/10 години си ходил поне 1 път годишно на профилактичен преглед (Bonusheft): +20-30%

2. От твоята част на плащане може да се освободиш, ако доходите ти не надвишават месечно сам 1.134,00 € (mit einem Angehörigen 1.559,25 Euro, mit zwei Angehörigen 1.842,75 Euro und mit drei Angehörigen 2.126,25 Euro). Ако избереш обаче нещо по-различно от предвиденaта за това терапия, получаваш двоен Festzuschuss.

3. В най-добрия случай имаш сключена допълнителна застраховка

Решиш ли се на имплант пред мост като по-качествен вариант, от касата ще получиш само предвидeния Festzuschuss. Всички други разходи ги поемаш ти.

Пример керамична корона: 500€ (материал, лабораторни разходи, работата на зъболекаря)

Касата ще поеме: 137€ (без бонус), 151€ (5 годишен бонус), 158€ (10 годишен бонус)

Твоята част ще е: 342-363€

:arrow: Пломбите от амалгам се поемат от касата. За предните зъби от изкуствен материал (бели) също. Аз скоро си правих на последен зъб от изкуствен материал, платих 30€. Реалната сума беше 50 – 20 (колкото е предвидената сума за пломба с амалгам)

:arrow: Зъбен камък 1 път годишно е безплатно.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот Артемис » 19 Май 2019, 23:44:00

Въпросче пак от мен :)
Това което пращат като план на лечение с цените ,на първата страниза пише обща сума о 600€ за коронка ,това е цената която аз ще заплатя или трябва ,лично да представя този план на АОК и ако го одобрят ще поемат част от тази цена?

Може ли да ми препоръчате и допълнителна стоматологична застраховка [-o<
Ще окаже ли влияние при сключването на договор със застрахователя , че вече съм минала преглед и има изготвен план на лечение?
Артемис
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот veronik_veronik » 22 Май 2019, 23:25:42

Обикновенно стоматологът изпраща в АОК и после ви показва какво вие трябва да платите. По принцип може и до 6 месеца без лихва на вноски да плащате. Застраховка допълнителна може в АОК да си направите, изчислява се според това колко зъба са ви извадени. Цена 20-30 Е месечно. Влиза в сила след 8 месеца. Вижте условията и на Ерго директ за по-леки проблеми има застраховки, които може да ползвате веднага. Колкото повече време имате такава застраховка, повече неща покрива. Попитайте в клон на АОК. За по-сериозни и скъпоструващи проблеми, АОК има договори с клиники в Унгария и покрива лечението там.
veronik_veronik
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот Артемис » 23 Май 2019, 11:01:09

Благодаря за отговора ,
И аз предполагам ,че е сумата която аз трябва да платя ,но ми стана странно защото ми изпратиха плана ден след прегледа ,кога ще са го пратили в касата ….кога ще получат одобрение от там и какво покрива касата не ми е ясно.Изобщо стъпките не са ми ясни как се действа.
Каквото и да е ще търся да си направя допълнителна застраховка.
Правила съм друг вид лечение ,болницата изготви лист в който е описано какъв лечение ми е необходимо ,представих го на касата ,тя го одобри и каза че поема 50% ,след което получих сумата която остава аз да платя.
А при зъбите ,след преглед ми пращат някакви планове с цени и не разбирам кой какво плаща :)
Артемис
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот veronik_veronik » 23 Май 2019, 13:41:07

Попитайте на място, ще ви обяснят. Както ви писах, разсрочване е възможно.
А това е линк към клиниката в Унгария, ако някой се интересува.
https://diamantdent.hu/de/?gclid=EAIaIQ ... gIZj_D_BwE
veronik_veronik
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 9 пъти

Назад към Здраве