• Advertisement

малко необичаен казус

Напред, науката е слънце!

малко необичаен казус

Мнениеот taniapele » 13 Ноември 2019, 21:37:16

Здравейте съфорумци!
имам въпрос ,свързан с образованието в Швеция. Дъщеря ми от раждането си е шведски гражданин, но никога не е стъпвала в Швеция. Не знае езика, но след годена мисли да се възползва от гражданството си и да отиде да учи там биология. Понеже се подготвя тук на български и се чудя директно там ли да кандидатства от първи курс или да кандидатства тук и да се прехвърли после там. ясно е, че ще се учи и език една година, в която пък ще забрави каквото е научила тук ....малко сложно, но какво бихте ни посъветвали..
Понеже аз така и не се погрижих за гражданството ми и нямам,разведох се в Бг, как да подходя, тъй като искам да бъда с нея поне първата година...
taniapele
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: малко необичаен казус

Мнениеот taniapele » 21 Ноември 2019, 17:02:10

Никой ли не е минавал по този път?
Нито едно мнение...
Анякой прехвърлял ли се е от бг университет в шведски?
Все пак се надявам някой запознат да сподели информация...
taniapele
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот andrian99 » 23 Ноември 2019, 19:27:06

Kakво общо има гражданството или липсата му в цялата тази история ?
Все пак сте европейски граждани.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот bknf » 24 Ноември 2019, 08:22:59

"Нито едно мнение", защото първо явно наистина никой не е минавал точно тоя път, и второ може би тия, които живеят в Швеция - да не влизат точно тук.

Какво да му е необичайното - млад човек да ходи да учи някъде, при което и вие искате да отидете с него. Това може би, е малко "необичайно". Но защо точно в Швеция? Това че тя не знае шведски е едно на ръка - тя ще го научи, за 1-2 години. Но това, че ще го научи тоя език, означава и че ще живее после вероятно в Швеция. Не знам как е там сега, в тая гледна точка. Но и щом е шведски гражданин - то това сигурно и облекчава всичко останало.

А вие, знаете ли шведски? Може и трябва да се провери, относно разходите - какви и колко са, дали има някакви "държавни" програми, с тая цел и т.н. Както и къде, каква специалност и т.н. Щом ще да е биология, то може и "медицина" - лекари се търсят навсякъде, особено там.

Швеция е/беше хубава страна. Как е сега- не знам. Някъде бях видял, че в Дания вече проверяват идващите от Швеция по границите. Имало стрелби и т.н.

Що се отнася до самото прехвърляне от български в шведски университет, то информация ще трябва да търсите по техните сайтове, или и им пишете мейли с въпроси.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Назад към Образование