• Advertisement

Какво е според вас да си щастлив?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот liverbird » 6 Август 2006, 11:13:20

Вчера минах покрай един голям храст къпини и си хапнах добре.Като късах и ядях; някакси се докоснах до природата. Леле, колко ми липсваше това - да си откъснеш плод и да си го хапнеш. Цяла година само от супермаркети. Е като късах и хапвах бях адски щастлива; напомни ми на дома, на вилата и т.н. :)
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот velingrad » 6 Август 2006, 12:00:14

Щастлив съм, че жена ми е до мене - макар че често и идва да "ме разстреля" :wink:
Щастлив съм че имам дете - въпреки ядовете с него:wink:
Щастлив съм че съм ТУК и понякога ТУК :wink:

Щастлив съм че съм Здрав (че сме здрави)!

На останалото м****** му :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот AnGeLy » 6 Август 2006, 15:19:32

Което само по себе си показва, 4е няма нужда да го търсим щастието :) то е навсякъде около нас :D
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот charm » 8 Септември 2006, 23:17:41

Щастието се постига с внушение и вътрешно убеждение... То не е нещо, което ти идва като подарък просто ей така. Да си щастлив, значи да умееш да гледаш на живота с очите на мъдрец, да посрещаш с усмивка изгрева, да плачеш заедно с героинята от поредния сапунен сериал, да изгаряш от желание да прегърнеш любимия човек, да се радваш на влюбените тийнейджъри в трамвая, да обичаш цветята, да си говориш с тях, да искаш да имаш деца, да заспиваш с усмивка... Това е щастието! Нищо особено - просто усмивка на лицето, предизвикана от всичко това.
Аватар
charm
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот diddy » 9 Септември 2006, 22:05:50

забелязала съм, че всичко, което се случва, рано или късно води до щастие :) така че моето мнение е , че всички, които са споделили тук своята представа представа за щастие, са прави... защото щастието има мн форми и безброй определения...

за пример за се сещам за следното ( кръстоска между виц, обикновена история и моята понякога много слаба памет :roll: ) , което всъщност показва, че щастието се крие и в най-неприятното дори:

Двама стари познати се срещат след като не са се виждали много време и единият почва да разправя :
- Омъжих се за страхотна мадама...
- Поздравления. Сигурно си мн щастлив?
- Да, но не съвсем, попаднах на зла тъща...
- е, жалко..
- да ти кажа не чак толкова ... Тя , тъщата, умря :roll:
- моите съболезнования... но сигурно сега щастието ти е пълно :)
- не точно, защото пожарът вкъщи я уби...
- е това вече е лошо ... :(
- не чак толкова - из останките на къщата намерихме съкровище ......
perkalaba
Аватар
diddy
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот catzila » 9 Септември 2006, 23:05:25

1) Един търговец изпратил сина си да научи тайната на Щастието при най-мъдрия от мъжете. Младежът вървял четирийсет дни през пустинята, докато най-сетне стигнал до красив замък на върха на една планина. Там живеел мъдрецът, когото той търсел.

Но вместо да срещне един свят човек, героят на нашата история се озовал в някаква зала, в която царяло голямо оживление: непрекъснато влизали и излизали търговци, по ъглите разговаряли много хора, а малък оркестър свирел нежни мелодии. Имало и богата трапеза, отрупана с най-вкусните ястия от областта. Мъдрецът разговарял с всички тези хора и се наложило младежът да чака два часа, докато дойде неговият ред.

Мъдрецът внимателно изслушал целта на неговото посещение, но му казал, че в момента не разполага с време, за да му обясни тайната на щастието. Предложил на младежа да се поразходи из двореца и да се върне при него след два часа.

- Ще те помоля обаче за една услуга - добавил Мъдрецът, подавайки на момчето чаена лъжичка, в която капнал две капки олио. - Докато вървиш, носи тази лъжица и внимавай да не разлееш олиото.

Младежът започнал да се изкачва и да слиза по стълбите в двореца, като не откъсвал очи от лъжичката. След два часа се върнал при Мъдреца.

- И тъй, видя ли персийските килими, които са в трапезарията ми? - попитал Мъдрецът. - Видя ли градината, която отне на Майстора на градинарите цели десет години, докато я направи? Забеляза ли красивите пергаменти в библиотеката ми?

Засрамен, младежът признал, че нищо не е видял. През цялото време внимавал да не разлее капките олио, които Мъдрецът му бил поверил.

- Върни се тогава и се запознай с чудните неща, които са част от моя свят - казал Мъдрецът. - Не можеш да се довериш на някого, ако не познаваш дома му.

Вече по-спокоен, младежът взел лъжичката и отново тръгнал да се разхожда из двореца, като този път вниманието му било привлечено от всички произведения на изкуството, които висели по стените и по таваните. Видял градините, близките планини, крехките цветя, оценил изтънчения вкус, с който било подбрано мястото на всяка една от тези творби. Накрая се върнал при Мъдреца и му разказал подробно за всичко, което бил видял.

- Но къде са двете капки олио, които ти бях поверил? - попитал Мъдрецът.

Поглеждайки към лъжичката, младежът забелязал, че ги е разлял.

- Ето това е единственият съвет, който мога да ти дам - казал Мъдрецът на мъдреците. - Тайната на щастието се крие в това да се радваш на чудесата на света, ала никога да не забравяш за двете капки олио в лъжичката.

2)Ако тази сутрин си се събудил здрав, ти си по-щастлив от 1 милион души, които няма да доживеят до другата седмица.
Ако никога не си преживял война, самотата на затворническата килия, агонията на мъченията или глад, ти си по-щастлив от 500 милиона души на този свят.
Ако можеш да влезеш в църква без страх от затвор или смърт, ти си по-щастлив от 3 милиарда души на този свят.
Аватар
catzila
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти

Мнениеот serdika » 11 Септември 2006, 12:59:31

- Ето това е единственият съвет, който мога да ти дам - казал Мъдрецът на мъдреците. - Тайната на щастието се крие в това да се радваш на чудесата на света, ала никога да не забравяш за двете капки олио в лъжичката.

Много готино е казано, къде го намери, има ли още нещо писано от този автор
Аватар
serdika
Тукашен
Тукашен

Мнениеот catzila » 11 Септември 2006, 13:23:03

Ами влизаш в Google, написваш "щастие" в търсачката, само в български страници и ще се учудиш колко много има по темата :) Явно много хора се интересуват от това :P Иначе това е древна китайска притча :) Сигурно автора е труднооткриваем :D Щях да сложа и една статия за това какво е щастието според учените, съдържало се в гените ни :roll: но беше много лошо преведена. Бъдете щастливи! :wink:
Аватар
catzila
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти

Мнениеот velingrad » 12 Август 2007, 08:11:59

Изображение
поизмел: vel...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот sie » 12 Август 2007, 08:57:12

Щастието е вълна. Да си щастлив означава да се понесеш по тая вълна за известно време, през което си щастлив.
Science is God
Аватар
sie
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Mr.Bombastic » 12 Август 2007, 12:02:45

sie написа:Щастието е вълна. Да си щастлив означава да се понесеш по тая вълна за известно време, през което си щастлив.

... колко вярно, много добре казано
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 12 Август 2007, 12:23:18

Щастието за мен е когато действията ми постигат целта си, ако не напълно поне до такава степен, която ме удовлетворява.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот makeno » 12 Август 2007, 14:18:55

Щастие е когато си с любимия човек или с приятели и не мислиш за заобикалящите те проблеми.Важното е да си жив и здрав и да знаеш,че и семейството и най-близките ти са така.Парите според мен не играят роля в истинското щастие.
А по някой път и една усмивка може да ти даде щастие.Толкова е лесно да бъдем щастливи :wink:
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот elle » 12 Август 2007, 14:56:38

Тайната на Щастието

Един търговец изпратил сина си да научи тайната на Щастието при най-мъдрия от мъжете. Младежът вървял четирийсет дни през пустинята, докато най-сетне стигнал до красив замък на върха на една планина. Там живеел мъдрецът, когото той търсел.

Но вместо да срещне един свят човек, героят на нашата история се озовал в някаква зала, в която царяло голямо оживление: непрекъснато влизали и излизали търговци, по ъглите разговаряли много хора, а малък оркестър свирел нежни мелодии. Имало и богата трапеза, отрупана с най-вкусните ястия от областта. Мъдрецът разговарял с всички тези хора и се наложило младежът да чака два часа, докато дойде неговият ред.

Мъдрецът внимателно изслушал целта на неговото посещение, но му казал, че в момента не разполага с време, за да му обясни тайната на щастието. Предложил на младежа да се поразходи из двореца и да се върне при него след два часа.

- Ще те помоля обаче за една услуга - добавил Мъдрецът, подавайки на момчето чаена лъжичка, в която капнал две капки олио - Докато вървиш, носи тази лъжица и внимавай да не разлееш олиото.

Младежът започнал да се изкачва и да слиза по стълбите в двореца, като не откъсвал очи от лъжичката. След два часа се върнал при Мъдреца.

- И тъй, видя ли персийските килими, които са в трапезарията ми? - попитал Мъдрецът. - Видя ли градината, която отне на Майстора на градинарите цели десет години, докато я направи? Забеляза ли красивите пергаменти в библиотеката ми?

Засрамен, младежът признал, че нищо не е видял. През цялото време внимавал да не разлее капките олио, които Мъдрецът му бил поверил.

- Върни се тогава и се запознай с чудните неща, които са част от моя свят - казал Мъдрецът. - Не можеш да се довериш на някого, ако не познаваш дома му.

Вече по-спокоен, младежът взел лъжичката и отново тръгнал да се разхожда из двореца, като този път вниманието му било привлечено от всички произведения на изкуството, които висели по стените и по таваните. Видял градините, близките планини, крехките цветя, оценил изтънчения вкус, с който било подбрано мястото на всяка една от тези творби. Накрая се върнал при Мъдреца и му разказал подробно за всичко, което бил видял.

- Но къде са двете капки олио, които ти бях поверил? - попитал Мъдрецът.

Поглеждайки към лъжичката, младежът забелязал, че ги е разлял.

elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот farwla » 12 Август 2007, 15:17:22

Щастието е:
http://youtube.com/watch?v=_Kc4epuVr90
(за малките неща в живота..)
farwla
Редовен писач
Редовен писач