• Advertisement

Защо се заключват темите за политика?

За политиканите, че се препълни общия форум.

уточнение

Мнениеот nikolay » 5 Октомври 2006, 18:03:23

Мистър Бомбастик, (въпросите ми бяха до Велинград, а не то теб, пише го в заглавието!)
Първо … трябва да кажа, че пропуснах да попитам, що за човек, ще си сложи псевдоним: “мр. Бомбастик”. Но и аз правя пропуски понякога.
Второ, мисля че си доста спечен, защото ми се дървеше за всяка малка критика, която отправях и никак не те виждам като свежарка. Ако беше свежарка, нямаше да седиш да ме дебнеш и за всяко леко произшествие да ме пляскаш през ръцете. Няма да давам много примери, но ти не санкционира ангелинката, когато ме нарече, че съм дясна ръка на сидеров, а мен ми цензурира за дето казах: “момче” на Лее, горкия, кой го знае, какво си помисли, че съм го попържвал. ;)
Изобщо справедливостта ти няма граници, обективността още повече. (Това тук беше с ирония)
Трето, имам добра памет, в училище доказвах теореми 5 минути след като са преподадени от другарката на дъската. ;) Е понякога и аз не внимавах/м, но никога не съм казвал, че съм перфектен. Нищо не драматизирам и точно за това се имам за поне малко по-свеж от теб Бомбастик. ;)
Има моменти обаче, когато не може да правим всичко на весело. Аз лично не мога да се веселя, когато някой бяга от логиката и се крие зад измислени правила на куртуазия, които са били наложени в по-стари субективни времена. Аз съм творение на математиката и такова ще бъда винаги. Това не означава, че мразя някой тук или съм му озлобен. Опитах се да обясня това, но май само те подразних допълнително и те накарах без да искам да ме имаш за някой нафукан тежкар, който се опитва просто да се прави на пекан, което изобщо не отговаря на истината за мен, но уви това са недостатъците на писането в интернет. Все пак се замисли, ако че ако това ми беше целта, може би щях по-скоро да седя и само да се фукам с успехите си и т.н., а аз до момента нищо подобно не съм правил. Опитах се да боравя винаги с точни определения и ясни причинно-следствени връзки, уви факта, че се хващам за думата и разчепквам всичко дава на някои хора прибързаното заключение, че се паля и ги обиждам. Истината за такива хора от психологическа точка няма да излагам повече. Заинтересованите обаче съветвам да се срещнат с професионален психоаналитик, може и да не съжаляват, ако послушат съвета ми. Знам, звучи пак пасторски, но как да ви го кажа?! Кажете! Ако е истина, как да ви го кажа?! Как?!
И за финал, бомба, никоя от заключените теми не е била заключена заради мои неприлични или злобни изказвания. Да не говорим, че никоя от тях аз не съм и напирал да пиша нещо и ми е било винаги странно, защо изобщо ги заключваш. Но ... в тебе е ножа и хляба и си правиш, каквото искаш.
И пак, нямам за какво да ти се сърдя, аз разбирам, че си млад човек и имаш желание да правиш нещо добро, но силните ти емоции и тънка докачливост не ти позволяват да си обективен често. Искрено ти желая да успееш да намериш баланса! Без ирония, без сарказъм, не ти се сърдя за нищо. А това, че си ме натъжавал понякога, няма ирония, а само личното ми усещане, но то не е информативно в случая. Споделям го, само защото и ти взе да ми обясняваш, какъв си свежарка. ;)
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bgpower » 5 Октомври 2006, 22:14:26

ОК, добре, ама за такива отговори си има Лични съобщения, а аз вече започвам да остава с впечатлението, че ти търсиш публичност на личните ти отношения с Бомбастик.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

hehehe

Мнениеот nikolay » 6 Октомври 2006, 10:12:25

bgpower,
извинявам се за неудобството, но първо човека ми отговаря публично, следователно публично трябва да му отговоря и аз.
Второ, той ми е забранил да му пиша лични съобщения.
Така че пробвай да потиснеш малко силния си неприязън към един или друг човек, и без друго може и да грешиш в преценките си, и той да е породен предимно от силното ти лично ниво на високомерие. Макар да съзнавам, че точно последния вариант надали ти е минал и за миг през ум. Айде куче, хапи! :lol:
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Re: hehehe

Мнениеот bgpower » 6 Октомври 2006, 11:16:42

nikolay написа:bgpower,
извинявам се за неудобството, но първо човека ми отговаря публично, следователно публично трябва да му отговоря и аз.
Второ, той ми е забранил да му пиша лични съобщения.
Така че пробвай да потиснеш малко силния си неприязън към един или друг човек, и без друго може и да грешиш в преценките си, и той да е породен предимно от силното ти лично ниво на високомерие. Макар да съзнавам, че точно последния вариант надали ти е минал и за миг през ум. Айде куче, хапи! :lol:

:lol: :lol: :lol:

Виж,

мисля, че доста спокойно се изказах просто защото не смятам, че на този отговор му е тук мястото. Погледни темата...Казаното от теб по-надолу няма да коментирам, ти изглежда в Макс-Планк Институт си някакъв тестов модел, така че живей си живота, но моля те обърни на първо място повече внимание на твоето високомерие.

Моля те,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот kukla » 6 Октомври 2006, 11:45:00

Ехо, юнаци с накривени калпаци,
закопчайте, моля ви, циповете
и стига сте си мерили паците кой
е по-по-най. Не разбирам какво
делите, че така скачате един на
друг. Мъже сте, все пак, не падайте
до нивото на квартални тройкаджийки.
Искам да чета писания по същество.
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот perekli » 6 Октомври 2006, 15:08:03

да пак е петък, напрежението от седмицата намалява и е време да се заключат темите за политика ! :-)

иначе може да има и трупове:-)
Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот estira » 6 Октомври 2006, 15:16:08

Първо искам да се извиня на уважаемата аудитория, че не коментирам темата, а по-скоро отговорите в нея. Извинявам се също така и за епитетите, които ще използвам. Те нямат за цел да обидят някого, а по скоро да придадат иронична нотка на хапливият тон, които се поддържа от един от участниците в този филм.

nikolay,
съкровище,
от къде ни се падна такъв черноглед? Какво ти стори някои, че стоварваш цялото си лошо настроение върху нас и всяваш в нашия dolce vita такъв смут? На теб май целият свят ти е крив. Има ли смисъл от този негативизъм? Това ли е начинът да оставиш следа? Хората с негативна енергия спортуват, купуват си куче, ядат шоколад, правят Йога, флиртуват, ходят на кино с приятели. А и този форум не е задължителен. Той е за Spass! И дали някои ще се кръсти комар с акордеон или ще си сложи за аватар Мерелин Монро с прозрачна рокля, пеещa ''честит рожден ден, г-н Президент''' е всъщност за Spass.
Не искам да се караме, обиждаме, нагрубяваме, плюем и цялата там палитра. Не е задължително и мненията да ни съвпадат... Но млъкни, сърце! Че нашият любим модератор днес малко се е поядосал и ще му видим аватара след мнението ни.

Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 6 Октомври 2006, 15:18:40

Не отговорям в псоледно време, защото не намирам за нормално да се изказвам от позицията на по-силния. Във форума си изкарвам времето като нормален потребител. Последното писание на въпросния господин ясно отговаря на поставения въпрос. Извинявам се на хората, чиито мнения зачистих (срещу Нико), но този спор е безумен и е по-добре да покажем, че и без да заключваме темата тя може да умре.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот AnGeLy » 6 Октомври 2006, 15:25:55

Няка проблеми, така е по-добре :roll:
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот Wankata » 7 Октомври 2006, 16:10:38

Mr. Bombastic,

не се сърди, че подновявам темата, ама бях цяла седмица без интернет и сега изчетох всичко и се хванах за главата...
Бива ли точно в тази тема такава дискусия да се води...

Аз лично предавам надеждата си на Отца...
Пишете на кирилица!
http://6lyokavitza.org/
Wankata
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот aw_neli » 7 Октомври 2006, 16:16:47

Да, като в някаква голяма детска градина :P за всяко недоразумение тичаме при госпожицата за помощ и разтърваване :D И естествено, за наказание.
Щастието не е спирка, която можеш да достигнеш, а начин на пътуване!
Аватар
aw_neli
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad » 7 Октомври 2006, 17:26:20

Wankata написа:... бях цяла седмица без интернет и сега изчетох всичко и се хванах за главата...

Да ама други имат нет и не знаят, какво е това почивка:wink:

Бива ли точно в тази тема такава дискусия да се води...

Епа не бива - приканих да ти прочетат (и разберат) първоначалната идея - Да ама НЕ!

Аз лично предавам надеждата си на Отца...

Не вярвам да помогне, но...надеждата умира последна:wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Предишна

Назад към Политика