• Advertisement

Слушате ли истинска музика?

Тралалалааа

Мнениеот liverbird » 18 Декември 2006, 18:54:00

Прав си, АдиоРио.
Аз на никой не натрапвам моята, но мен отвсякъде ме заливат с нещо, което ми е неприятно.(чалга & хип-хоп са добър пример; и други музик. стилове не обичам, но повечето фенове на въпросните жанрове обожават да се 'фукат' с музик. си предпочитания)
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот AdioRio » 18 Декември 2006, 19:02:07

С думи прости "peace" . Идеята на 1 форум е да се разхвърлят мисли...в идеалния случаи да има обмен на такива. Поздравявам всички българи отвъд и в БГ. Желая ви хубави зимни празници.
Аватар
AdioRio
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот pim1985 » 18 Декември 2006, 19:06:08

Аз съм за хаус музиката и общо взето не ми пука,кой какво слуша.Мнението на другите за хауса,също не ме инетересува.Така,че какво е истинска музика е въпрос на ЛИЧНА интерпретация.

П.С."Аз аресвъм ей такиа газарки,фиешънки,напраини, дет слушат готиня хаус музика"хахахахаха :D :D :D
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 18 Декември 2006, 19:28:13

Извинявам се най-покорно на klatilina, че пуснах като заглавие, първото което ми се стори подходящо - явно съм сгрешил...
Не съм имал намерение да "вкарвам някого" в погрешни тълкувания, но се получи интересна дискусия.
Разделих Темата, защото подобна дискусия не пасва е другата.
Ако klatilina даде предложение ще сменя заглавието.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот azbuk » 18 Декември 2006, 22:20:52

klatilina написа:да, имаш право. грешката е моя - пише се наистина гуру.
по български е корифей.
ако е класически концерта, зависи кво свирят все пак може и да го посетя.

виж сега, темата не е по етимология, но не мога да не се изкажа и тук. корифей е гръцка дума, разбира се, от старогръцки κορυφη. означава връх. българското значение е преносно. думата не е синоним на гуру, което значи учител.

кръстницата ми е хоров диригент, който беше принуден, след 30-тина годишна практика, да разтяга локуми и да пише разни научни разработки, за да може да продължи да си преподава на студентите, щото такива били изискванията на университета. за това я задължаваха основно хора, които не биха могли да се хванат на малкия й пръст по творчески принос и понятие си нямат от това как се прави музика, но виж теорията супер я умеят. оттам и изказванията й за музико-еди/еби-те. слава богу дойде им акъла и й предложиха да й присъдят титлата за творческа дейност, без локуми, та сега продължава просто да си върши работата жената, за голяма радост на студентите си.

следващият й концерт е в петък и май е първият след дълго прекъсване поради счупване на крак, което я прикова на легло за една година. предполагам, че не можеш да го посетиш, но при следваща възможност, моля. тя между другото работи и с актьори (които трябва да се учат да пеят освен всичко останало) и беше запалила и тях по хоровото изкуство, макар и да е толкова специфично и привидно далеч от техните занимания.

за доброто и лошото изкуство съм съгласна с Люба и също мога да кажа, че чувам примерно в оперното пеене неща, които повечето хора не забелязват. но няма да започна да плюя хората затова, че не разбирали. даже си мисля, че най-добрият тест както за хората на изкуството, така и за деятелите в други области (науката!) е това дали могат да заинтригуват точно лаиците с това, което правят. един колега историк ми казваше, че си давал писмените работи на майка си да ги чете, за да е сигурен, че не е писал на някакъв непонятен отвратителен език и че и на неспециалист написаното може да бъде полезно.

все пак това, което правим, трябва да има смисъл за хората, а не само за нас. иначе се затваряме в егоизма и консуматорството, от които си имаме достатъчно в западното общество, и освен да започнем и ние да се хвърляме от ненам кой си етаж, не виждам какво ни остава.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот klatilina » 19 Декември 2006, 11:29:06

velingrad написа:Извинявам се най-покорно на klatilina, че пуснах като заглавие, първото което ми се стори подходящо - явно съм сгрешил...
Не съм имал намерение да "вкарвам някого" в погрешни тълкувания, но се получи интересна дискусия.
Разделих Темата, защото подобна дискусия не пасва е другата.
Ако klatilina даде предложение ще сменя заглавието.

няма проблеми, споко!
нека си има тема с малко по така заглавие.
хората поне четат. хехех.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот criyo » 19 Декември 2006, 11:45:57

Безсмислена тема. само не разбрах защо ми затрихте мнението, нито съм обидил някой, нито нищо :evil:
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 51 пъти

Мнениеот estira » 19 Декември 2006, 11:56:38

Всъщност да и аз това не мога да го разбера. На мен твоите мнения ми харесваха...
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот klatilina » 19 Декември 2006, 12:05:10

@ azbuk

скъпа, добре ги пишеш тези апологетични романи. добре е така с малко по-алтернативно инфо. обаче да ти кажа аз кво знам по въпроса. значи. корифей е в повечето случаи идиом и се използва в слово съчетание, например корифеят на българската естрада- васил найденов! ентертаймент беге джурналисти обичат да използват още и мазната дума 'дуаен', напр. дуаена на българската естрада -емил димитров или кичка бодурова (тази дума може да се използва и в женски род). по-новите ентертаймент журналисти изполжваха преди време за няколко поп композитори думата гуру. за иван лечев и еко- в.веселинов баха се изсипали в някви вестници с определението 'българския китарен гуру'- иван лечев, и тн.
аз не им знам семантиката на тези определения, но ми са се набили в главата като музикална джурналистическа терминология.

пък онова което бях написал по нагоре за седморката на блейк е майтап, който явно нама тука хора, които да го разберат. трябва май още да продължават да тренират с джером кей джером или там с квото се тренират.

1во) голям хит сред фенове на чалга течението беше парче наречено ти нямаш сърце http://www.vbox7.com/play:b54c6c14
5то) седморката на блейк е ( http://en.wikipedia.org/wiki/Blake's_7 ) или http://www.blakes-7.co.uk/episodeguide.shtml
и беше споменато в контекст с твоя римарк, че кръстницата ти е на светлинни години от мен или от сорта.
следващия път като се бъзикам ще пиша, че е бъзик за да не стават недоразумения.
а аз на чиста класика не ходя. имам доста познати класически изпълнители (музиканти), кото са супер лицимери спрямо колегите си и си говорят зад гурба, кой колко зле бил и като се срещнат не си обсъждат проблемите за да се развиват. в повечето случаи самите изпълнители се и самозалъгват поради грешно чувство за ориентация или грандомания.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот klatilina » 19 Декември 2006, 12:10:44

criyo написа:Безсмислена тема. само не разбрах защо ми затрихте мнението, нито съм обидил някой, нито нищо :evil:

цензура ли са ти ударили?

ти кво каза още по темата, слушаш ли радио-хитове?
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Sub_Zero » 19 Декември 2006, 12:21:36

klatilina написа:'дуаен'

8O :roll:
Аватар
Sub_Zero
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот azbuk » 19 Декември 2006, 12:53:43

klatilina написа: значи. корифей е в повечето случаи идиом и се използва в слово съчетание, например корифеят на българската естрада- васил найденов! ентертаймент беге джурналисти обичат да използват още и мазната дума 'дуаен', напр. дуаена на българската естрада -емил димитров или кичка бодурова (тази дума може да се използва и в женски род).

само като за начало: пише се словосъчетание. за другите неща си открий сам правописните грешки. за значението на думите в българския съм наясно. но това не са български думи, душа. поне да ги пишеше правилно на български.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот klatilina » 19 Декември 2006, 13:12:49

azbuk написа:
klatilina написа: значи. корифей е в повечето случаи идиом и се използва в слово съчетание, например корифеят на българската естрада- васил найденов! ентертаймент беге джурналисти обичат да използват още и мазната дума 'дуаен', напр. дуаена на българската естрада -емил димитров или кичка бодурова (тази дума може да се използва и в женски род).

само като за начало: пише се словосъчетание. за другите неща си открий сам правописните грешки. за значението на думите в българския съм наясно. но това не са български думи, душа. поне да ги пишеше правилно на български.

ски ся, за последен път ти обяснявам.
докато при първия път гуро го написах така както го написах в последия пост написах думата слово съчетание нарочно разделено да те пробвам дали четеш смисъла на това, което се пише и иска да се каже. понеже почти във всички постове, в които се обаждаш като развалена станция правиш забележки относно правопис и почти никога не искаш да разбираш какво се иска да се каже.
щом се нервираш от такива леки правописни грешки, значи ти хванах цаката. мисля отсега на татък да пиша най-редовно както си искам на кирилица или там както го наричате в къщи -български език за да мога да контролирам емоциите ти. с едно изречение: напълно притежавам всички данни да те разцъквам когато трябва. ясна си ми.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Sub_Zero » 19 Декември 2006, 13:16:50

klatilina написа:
azbuk написа:

ски ся, за последен път ти обяснявам.
докато при първия път гуро го написах така както го написах в последия пост написах думата слово съчетание нарочно разделено да те пробвам дали четеш смисъла на това, което се пише и иска да се каже. понеже почти във всички постове, в които се обаждаш като развалена станция правиш забележки относно правопис и почти никога не искаш да разбираш какво се иска да се каже.
щом се нервираш от такива леки правописни грешки, значи ти хванах цаката. мисля отсега на татък да пиша най-редовно както си искам на кирилица или там както го наричате в къщи -български език за да мога да контролирам емоциите ти. с едно изречение: напълно притежавам всички данни да те разцъквам когато трябва. ясна си ми.

не се нерви толкова, пич, просто е тъпо да светваш хората за неща, които дори не знаеш как се пишат. нищо лично :)
Аватар
Sub_Zero
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот klatilina » 19 Декември 2006, 13:38:02

не се нервя, напротив.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач