• Advertisement

Застраховки в България

Was Sie schon immer über Bulgarien wissen wollten - Land und Leute...

Застраховки в България

Мнениеот mammamia » 9 Януари 2007, 16:31:22

Интересува ме какви застраховки за недвижими имоти има в момента и кой ги предлага?Примерно при спукана тръба в апартамент,където щетите могат да засегнат и др. апартаменти в блока,или пожар в къща.Имате ли опит със застрахователи и какви са вашите впе4атления ?Благодаря предварително за помоща ви.
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ppetrov » 9 Януари 2007, 16:54:23

Аз говорих със СОТ за охрана на апартамента ми. Оказа се, че за охранителна система с 4 датчика трябва да платя еднократно към 630 лв, от които около 130 се връщат обратно ако прекратя договора. Освен това се плащат 20 лв месечно.

Но това не е точно по темата. Не съм сигурен дали договора за охрана го играе и като застраховка. Знам че реагират при сигнал за пожар, предполагам и за наводнение, но дали възстановяват щети, не знам.

Мой приятел ми каза: "Ако има кражба и заловят крадеца, ще го набият и ще ти дадат възможност да го биеш и ти. Но, за да си вземеш ограбеното обратно, си е твоя работа - чрез съда или по друг начин..."
ppetrov
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот mammamia » 9 Януари 2007, 17:12:15

Мерси за отзива. :) " ще го набият и ще ти дадат възможност да го биеш и ти." определено задържа вниманието ми,ще го имам предвид :D
Но,се притеснявам най-ве4е от стари тръби (стара кооперация от на4алото на мин.век).При едно спукване на тръба кой поема ремонта на съседските апартаменти,да не говорим за кооперацията :roll:
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ppetrov » 9 Януари 2007, 17:21:34

Едно разсъждение по темата:
Представи си че ти си застраховател - как ще постъпиш? Ще застраховаш ли жилище срещу наводнение, в което вероятността за това е реална? При СОТ те карат да си инсталираш охранителна система... Вероятно ще те накарат да вземеш някакви превантивни мерки преди да те застраховаш.
Но, стига общи приказки. Мен проблема също ме интересува и се надявам някой да каже нещо конкретно.
ppetrov
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот mammamia » 9 Януари 2007, 17:46:18

ppetrov написа:Едно разсъждение по темата:
Представи си че ти си застраховател - как ще постъпиш? Ще застраховаш ли жилище срещу наводнение, в което вероятността за това е реална? При СОТ те карат да си инсталираш охранителна система... Вероятно ще те накарат да вземеш някакви превантивни мерки преди да те застраховаш.
Но, стига общи приказки. Мен проблема също ме интересува и се надявам някой да каже нещо конкретно.

Прав си за застрахователя.Но да приемем,4е само ТИ (защото съседите нямат пари) направиш ремонт разбивайки дебели тухлени стени за да смениш превантивно тръбите и след няколко време съседа отгоре те наводни(и ако е някой пенсионер дето едва има пари за кисело мляко),кой ти плаща новия ремонт,мебелите и т.н.
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

застраховка пожар, наводнение

Мнениеот alap » 9 Януари 2007, 19:53:04

mammamia, аз имам застраховка в Бг против кражба, пожар и наводнение, струва 80 лв годишно, направил ми я е съседът при някаква местна застрахователна компания. Полиса не ми е давал, какви са условията не знам, сигурно не е нещо особено, ама и сумата не е много, та не съм се интересувала допълнително.
Темата е хубава, интересно е да се сравнят цени и кондиции, ама не знам дали този форум е правилния. Освен ако Вел не даде някой полезен линк по въпроса, както той обикновенно прави.
Ако откриеш някъде нещо по темата, споделяй.

Абе колкото и стари да са ти тръбите, все ще те застраховат, само че на друга цена. Ако застраховат само нови тръби, сигурно ще трябва да си търсят друга държава .
alap
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот mammamia » 9 Януари 2007, 20:53:23

"Абе колкото и стари да са ти тръбите, все ще те застраховат, само че на друга цена. Ако застраховат само нови тръби, сигурно ще трябва да си търсят друга държава ."

:lol: :lol: Благодаря Алап!Най-важното,банята ве4е са сменени!Но,си много права за застраховките и др. държава. :lol:
Иска ми се да разбера пове4е,също и за пожар,дано някой пише!
Поздрави. :)
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Yura » 9 Януари 2007, 21:36:13

Не съм "Вел" ,но мисля, че това и по-малко това ще ти свършат работа :wink:
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Снимки: 287
Статии: 50
Благодарено: 33 пъти

Мнениеот 4OKI » 11 Януари 2007, 13:41:01

Попитайте в "Алианц",струват ми се добра фирма.
Аватар
4OKI
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iv_ski » 11 Януари 2007, 14:24:54

аз имам такава застраховка в Алианц България. струва 79 лв. но досега не съм се наводнявал или палел, затова не мога да ти гарантирам че плащат когато ти се наложи.
iv_ski
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Назад към Da werden Sie geholfen