• Advertisement

чувствате ли се самотни понякога?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот lili_vlaeva » 4 Февруари 2007, 01:35:49

vwpolo написа: Дори намирането на гадже не помага.

Явно не си намерил правилното гадже. Убедена съм, че можеш да намериш и такива, които да ти запълват изцяло времето! Поразтърси се просто! :)
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот vwpolo » 4 Февруари 2007, 01:41:04

Ооооо Лили, вярвай ми хич не е лесно да намериш читава българка в Германия! С ръка на сърцето го казвам. Бях 1 година на шпрахкурс в Берлин, сега съм почти година в НРВ... ако бях верен на принципте и изискванията си за жена значи да съм хвърлил топа вече :? А ако тръгна да търся, сигурно верно ще намеря единствената, ама пък тя няма да ме иска... абе странно нещо е животът :) и красиво :wink:
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот copland » 4 Февруари 2007, 02:08:41

Поло, 'що се ограничаваш само с българки? :oops:
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот vwpolo » 4 Февруари 2007, 02:17:13

Защото съм странна птица - много говоря, а с гаджетата обичам да говоря наистина много. На немски не мога да се изразявам така добре и като не мога д акажа нещо се изнервям. А нямам нужда и с приятелката да се натоварвам. Иначе в Берлин излизах с една рускиня и не беше лошо, и двамата бяхме в Мителщуфе1 и двамата еднакво не можехме да се изразяваме :D

А сега летвата се вдигна :lol:

П.П. Аз горе малко иронизирах цитата за истинските мъже, ама сега ми дойде на акъла, че истинските жени пък са се скрили някъде и не можеш да ги откриеш :?
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот copland » 4 Февруари 2007, 02:40:49

Поло, изпуснал си добра възможност да си подобриш руския!

Преди около 2 години имах краткотрайна връзка с японка. За не повече от 3-4 месеца можех да си вържа сам поне 10ина смислени изречения.

Тъй че дерзай! :D
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот Barby » 4 Февруари 2007, 03:17:03

vwpolo, ами май остава опцията да се мелднеш при мен и заедно да сме самотни хихи :lol: , поне при мен цари същият неуспех с гаджетата... :evil:
Аватар
Barby
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот deyan » 4 Февруари 2007, 03:53:07

За всички самотни в съботната вечер :)
Мистър Слоухенд в дует с Марк Кнопфлър!

http://www.youtube.com/watch?v=skMe920KcNM

А текстът е тук:

http://www.the-mac.de/layla.htm

(ех, щеше ми се да чуете изпълнението в Хайд Парк 2002-ра! Жестоко е!)
deyan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lili_vlaeva » 4 Февруари 2007, 12:12:55

copland написа:Поло, 'що се ограничаваш само с българки? :oops:

Според мен българин с българка си е най-добрата комбинация, защото както Поло каза, комуникацията е много важно нещо. Осван това начина на живот и манталитета на всяка различна нация също играе важна роля в едни взаимоотношения. А и нашенците си се познаваме най-добре. Аз съм пробвала с немец и Не става!

Така че , вземи си родно, за да си сигурен в качеството! :D :D :D

П.С. Сори за малко оффтопика :roll:
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот ppetrov » 4 Февруари 2007, 13:25:43

Не знам как става така, но това дето го е казал vwpolo по-горе все едно съм го казал аз.
ppetrov
Роден писач
Роден писач

Мнениеот azbuk » 4 Февруари 2007, 15:33:44

lili_vlaeva написа:[ Аз съм пробвала с немец и Не става!
Така че , вземи си родно, за да си сигурен в качеството! :D :D :D

немецът ще трябва да го превъзпиташ да не обръща толкова внимание на Oberflächе-тата и да се занимае със същественото във връзката. после ще трябва да го научиш да не го е страх, че са големи пъзльовци. и докато го възпиташ, ще побелееш, да не говорим, че не е твоя работа да го възпитаваш.

после се пробваш на разни "горещи" души от юга, пленена от латино-чара, докато ти светне, че всичко е въздух под налягане. и така, един ден се пробуждаш и казваш, може ли някой нормален? като например, българин.

не защото езикът е проблем. не зтава дума за езика на комуникация, а за самата комуникация.

П.П. това всичкото ме подсеща за онова, което казва Дънов за българската душа.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот lamarinka » 4 Февруари 2007, 15:46:33

vwpolo написа:Бях свикнал в София петък и събота да си излизам с моите хора напред назад, а вече 1 година немога да свикна с тая самота. Познавам българи, готино ми е да се виждам от време на време с тях, ама нещо липсва. Не знам какво.

Точно над въпроса "какво липсва" си блъсках главата в последните няколко месеца. За българите тук не искам да говоря ... както ти сам си написал много е трудно да намериш читав било мъж или жена :) В смисъл аз не съм и търсила де, но мислейки за тези, които познавам не бих могла да кажа, че някой ме привлича по какъвто и да е начин, ама това е друга тема :) Та мислих по горния въпрос, защото тогава се случи да излизам по-честичко с немци вечер.. и никак не е същото! С българите стават готини партита понякога, ама пак не е същото. И сега по Коледа като си бях в БГ осъзнах, че това, което липсва са "моите хора" .. Просто тях си ги познавам от толкова време и мога да се отпусна и най-важното е, че имам желание да се отпусна. Тея тук не ме кефят и това си е :D
Колкото за самотата съм на мнение, че няма човек, които да е дошъл тук и да не се е чувствал така в даден период .. ама е въпрос на характер и психика може би и всеки го приема по различен начин. Комуникацията с другите е много важна, спор няма, ама понякога (даже напоследък все по-често) давам всичко ей така да си седя вкъщи и да си се занимавам с моите си глупости, отколкото някои да ме помъкне на някъде :) Най-много помага, когато човек просто да не се замисля по тези въпроси иначе има опасност да изпадне в едно състояние (по моите дефиниции си е направо депресия), от което излизането е много много трудно.
Аватар
lamarinka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот mammamia » 4 Февруари 2007, 17:11:38

Mamma mia , как мразя да пиша по такива теми, но Азбук ме инспирира !

"немецът ще трябва да го превъзпиташ да не обръща толкова внимание на Oberflächе-тата "
Само немеца ли? Ако ние сме духовно по богати, защо има толкова сенсуални аватари и никове от рода на "палаво коте във форума ?
Към Барби:Не е заяждане,а много добронамерен съвет: както Азбук веЧе каза,Човек трябва да преосмисли собствения атитюд, за да намери верния път.Не можеш да имаш аватар на гола мома уж свенливо притиснала нагоре и без това бухнал силикон, на всиЧкото отгоре да се кръстиш Барби и да Чакаш "истинския мъж"/каквото и да се разбира под това/.На принципа "каквото повикало,такова се обадило" един истински мъж би звъннал по скоро на...Азбук.С това искам да кажа премисли какъв имиЧ даваш за себе си и какъв е сигналът ,който изпращаш до хората и тогава може и "истинският" да дойде, както и други по верни приатели.
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bollweevil » 4 Февруари 2007, 17:42:45

мамамиа, :notworthy:
Аватар
bollweevil
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lili_vlaeva » 4 Февруари 2007, 18:35:18

mammamia написа:С това искам да кажа премисли какъв имиЧ даваш за себе си и какъв е сигналът ,който изпращаш до хората .

Абсолютно вярно. Имиджа и поведението са първите нещо, които човек забелязва и които могат да го привлечат или да го отблъснат.

mammamia написа:Не можеш да имаш аватар на гола мома уж свенливо притиснала нагоре и без това бухнал силикон, на всиЧкото отгоре да се кръстиш Барби и да Чакаш "истинския мъж"/каквото и да се разбира под това/.

Ми то ако всички си сложим истинските снимки на ватарте и истинските имена на профилите, дали ще е толкова интересно?! Форумите не случайно позволяват измислени имена и картинки! Всеки има право да се пише както си иска и това не означава задължително че и в живота е такъв! :)

П.С. Не съм искала да обидя никого, ако случайно някои се е засеганал. Всичко казано досега е с най-добри намерения!
:wink:
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bgpower » 4 Февруари 2007, 18:43:03

Според мен давате прекалено конкретна характеристика на "истинския човек". И точно тук идва за мен разковничето - истинските не се търсят в Нета, или по Форуми. Истинските са истински, защото каквото и да става не позволяват виртуално да бъдат от една страна упорочавани, а от друга - баламосвани.

Поздрав,
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов