• Advertisement

Работа с английски

Форумът, който касае всеки!

Работа с английски

Мнениеот vetzkov » 6 Юни 2008, 23:12:36

ок дотук добре изчетох всичките теми за работа в финландия и вече ми изтекоха очите , но все още немога да разбера - аз ще съм студент в раахе , не е ли възможно да си хвана работа с английски от типа на чистач , фаст фууд или да пазя някой музей ... просто не ми го побира мозъка как може да няма никаква работа за английско говорящите... за 2 месеца едва ли ще науча шведския... :?: :!:
Аватар
vetzkov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот tsetso » 7 Юни 2008, 01:59:34

национализъм му се казва на това :) 4иста4, паза4 , готва4 , няма зна4ение.Не знаеш ли поне малко езика няма работа.Аз така си бях по4ти година без работа...кофти ама е така :?
Аватар
tsetso
Модератор
Модератор

Благодарено: 1 път

Мнениеот vetzkov » 7 Юни 2008, 08:24:48

tsetso написа:национализъм му се казва на това :) 4иста4, паза4 , готва4 , няма зна4ение.Не знаеш ли поне малко езика няма работа.Аз така си бях по4ти година без работа...кофти ама е така :?
окс а примерно ако сега се захвана да уча 2 месеца и имам някакво елемнетарно разговорно ниво дали ще има шанс...
Аватар
vetzkov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vetzkov » 13 Юни 2008, 23:04:50

vetzkov написа:
tsetso написа:национализъм му се казва на това :) 4иста4, паза4 , готва4 , няма зна4ение.Не знаеш ли поне малко езика няма работа.Аз така си бях по4ти година без работа...кофти ама е така :?
окс а примерно ако сега се захвана да уча 2 месеца и имам някакво елемнетарно разговорно ниво дали ще има шанс...
има ли някой да даде компетентно мнение? :oops:
Аватар
vetzkov
Нов потребител
Нов потребител

Важна тема: Работа в Швеция/ Норвегия/Дания/Финландия- 4

Мнениеот tsetso » 15 Юни 2008, 17:47:32

няма невъзможни неща.....както се казва.Но както Roberta спомена е много трудно без едно сносно ниво на владеене на езика.Има много места ,където работят хора без да говорят шведски изобщо ,но това предимно са турци,ирак4ани и т.н. ,които си говорят сходен език и не им се налага да знаят шведски.Дето се вика един им стига да знае езика ,за да се оправя с клиентите ,а другите си вършат работата в кухнята.За жалост българите тук сме рядкост и такава "симбиоза" трудно би се осъществила. Но пак казвам-не е невъзможно. Познавам доста хора ,които работят в кафета и подобни без да говорят добър шведски,но това до голяма степен си зависи и от работодателя.Един бърз поглед на обявите за работа в официалния сайт на бюрото по труда и ще забележите ,4е по4ти на всяка обява за работа без изисквабе ба квалификация и опит има изискване за шведски писмено и говоримо....
Аватар
tsetso
Модератор
Модератор

Мнениеот vetzkov » 17 Юни 2008, 21:01:05

аз говора за финландия бе хора 8O
Аватар
vetzkov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tsetso » 18 Юни 2008, 14:08:47

vetzkov написа:аз говора за финландия бе хора 8O

ясно ,4е За Финландия, но то тука си е кажи ре4и едно и също положението на Скандинавието
Аватар
tsetso
Модератор
Модератор

Важна тема: Работа в Швеция/ Норвегия/Дания/Финландия- 4

Мнениеот vetzkov » 18 Юни 2008, 16:15:34

tsetso написа:
vetzkov написа:аз говора за финландия бе хора 8O

ясно ,4е За Финландия, но то тука си е кажи ре4и едно и също положението на Скандинавието
разбирам , но идеята ми е с шведски да си намера работа във финландия :)
Аватар
vetzkov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tsetso » 18 Юни 2008, 18:56:32

ахаааааа!!! Ами зависи къде то4но.Доколкото аз знам, в западната 4аст на Финландия ,до границата с Швеция ,доста голяма 4аст от хората говорят и шведски.Но дали това е достатъ4но да запо4не работа не мога да ти кажа.За съжаление няма редовни посетители на форума от Финландия ,но все пак се надявам ,4е някои от нас може да ти помогне поне малко :)
Аватар
tsetso
Модератор
Модератор

Мнениеот vetzkov » 18 Юни 2008, 21:43:19

tsetso написа:ахаааааа!!! Ами зависи къде то4но.Доколкото аз знам, в западната 4аст на Финландия ,до границата с Швеция ,доста голяма 4аст от хората говорят и шведски.Но дали това е достатъ4но да запо4не работа не мога да ти кажа.За съжаление няма редовни посетители на форума от Финландия ,но все пак се надявам ,4е някои от нас може да ти помогне поне малко :)
дано ... благодаря все пак
Аватар
vetzkov
Нов потребител
Нов потребител

Здравейте от Финландия

Мнениеот tshterev » 30 Ноември 2011, 23:22:02

vetzkov написа:
tsetso написа:ахаааааа!!! Ами зависи къде то4но.Доколкото аз знам, в западната 4аст на Финландия ,до границата с Швеция ,доста голяма 4аст от хората говорят и шведски.Но дали това е достатъ4но да запо4не работа не мога да ти кажа.За съжаление няма редовни посетители на форума от Финландия ,но все пак се надявам ,4е някои от нас може да ти помогне поне малко :)
дано ... благодаря все пак

Здравейте всички открих този саит днес и ми стана интересно как са Българите в Скандинавието. Прегледах материала http://zaedno.de/content-97.html и наистина се радвам че все още има добри хора които са готови да отделят толкова време за да напишат толкова подробна информация за живота,работата и въобще най-важните неща в Швеция. Аз от няколко месеца живея във Финландия и ще бъда щастлив ако мога да отговоря на въпросите ви. Общо взето и тук нещата стоят по същия начин както и във Швеция доколкото ми става ясно от този материал.По въпроса със езика тук национални езици са Шведски и Финландски , като шведски предимно се говори във западната ,южната част и на някои от островите. Но във всички институции- банки,общини,полиция,болници и т.н. безпроблемно мойе да се оправите на шведски. За съжаление не толкова розово стоят нещата със англииския. Общо взето можеш да се разбереш навсякаде и с всеки на англииски обаче да тръгнеш да търсиш работа само със англииски е някакъв абсурд. Финландците са националисти хора и много трудно приемат някой чужденец. Ако си търсите работа във Финландия ви съветвам да се ориентирате към западната част на Финландия понеже Шведскоговорящите финландци са по как да кажа "отворени" към чужденци и шанса да си намерите работа е доста по голям тук. Надявам се че съм ви помогнал
tshterev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Re: Работа с английски

Мнениеот velingrad » 30 Ноември 2011, 23:43:14

@tshterev
благодаря за готовността ти, да помогнеш- дали със съвет, дали с друго. Надявам се, че всички ще можем да имаме полза от твоите постове. Успех.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Работа с английски

Мнениеот tshterev » 1 Декември 2011, 00:17:03

velingrad написа:@tshterev
благодаря за готовността ти, да помогнеш- дали със съвет, дали с друго. Надявам се, че всички ще можем да имаме полза от твоите постове. Успех.

За сега мога да помогна единствено с информация дай боже някои ден и с нещо друго. И аз отскоро съм без работа така че трябва да проверя как стоят нещата с всичките тия институции на практика понеже всичко което пише е доста розово но на практика нещата стоят по малко по различен начин. Ето един прост пример: за да подпишеш договор за работа ти искат социален номер(тукашното- ЕГН) - за да ти издадат социален номер искат да си постоянно пребиваващ- за да те одобрят за постоянно пребиваващ ти искат договор за работа. хаха интересно нали?
tshterev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Назад към Работа, данъци и осигуровки