• Advertisement

Спешно търся работа

Мястото за Вашите безплатни обяви

Спешно търся работа

Мнениеот kremov » 17 Август 2008, 19:44:34

Здравейте ние сме младо семейство от България и от МЕСЕЦ сме във Финландия град Пори област Satakunta. Много ни харесва страната искаме да се установим за постоянно и да си намерим постоянна работа и след време да си вземем и детето което е в Бг,но в момента нямаме такава СПЕШНО търсим всякаква работа каквато и да е заначало може само за един от нас. В Бг съм работил като военнен,но умея доста неща имам професионална шофьорска книжка , съпругата ми е била домакиня , знаем малко английски език. Попринцип искаме да работим във някоя животновъдна ферма за да може да сме заедно . Записахме сме в всички частни агенции които търсят и предлагат работа с условието че нямаме претенции ,но и така до сега не се обадиха с новината че са ни намерили :( Все още нямаме регистрация в полицията,имаме информация че след като започнем работа работодателя може да ни запише и всичко което е необходимо за да работим легално ,без регистрация може да сме около 3 месеца.Моля ако някои може да помогне с информация за работа независимо къде и каква моля да пише много ще сме благодарни. Ще продължаваме да търсим... имаме желание да отгледаме детето си тук , да работим и живеем във Финландия.Благодаря предварително на всички !
Аватар
kremov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот franklin » 17 Август 2008, 20:29:17

Здравейте,
Незнам дали сте пробвали да търсите работа през eures:

http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang ... tegory=482

и в сайта на Пори има някаква информация:

http://www.pori.fi/english/info/working/

Предполагам някой от живеещите българи във Финландия ще може да ви даде по-добра насока.

Успех!
franklin
Тукашен
Тукашен

Мнениеот kremov » 17 Август 2008, 21:01:13

franklin написа:Здравейте,
Незнам дали сте пробвали да търсите работа през eures:

http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang ... tegory=482

и в сайта на Пори има някаква информация:

http://www.pori.fi/english/info/working/

Предполагам някой от живеещите българи във Финландия ще може да ви даде по-добра насока.

Успех!

Благодаря знаем за сайтовете и чрез тях търсим работа много са полезни!
Аватар
kremov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Radosl81 » 2 Септември 2008, 09:39:28

Здравейте,аз живея във Финландия от 1 година.Ако може да ми кажете от къде разбрахте че имате право да стоите тук само 3 месеца без да работите и кой знае вие кога сте дошли тук,след като вече няма граничен контрол?Извинявам се че така питам ама и аз имам същия проблем.Аз работя легално тук но преди два месеца дойде приятелката ми.Тя прочела тези дни какво сте писали и се притеснила че ще я върнат.Ходих да питам шефа и той ме пита същото което ви питам и аз.
Аватар
Radosl81
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kremov » 2 Септември 2008, 15:40:35

Здравейте !В Маистрати ни казаха ,че без регистрация можеме да сме 3месеца след това трябва да се регистрираме,в момента работиме без договор в една ферма временно и ни се заплаща на минимум защото не сме регистрирани, ако работодателя не ни регистрира сами ще се запишеме в полицията което е по 40 евро на човек. Информацията е че ако желаеме да останеме във Финландия трябва да се регистрираме за да може да се запишеме в останалите институции като Кела и държавните бюра по труда,защото искаме да сме за постоянно тук а и имаме дете.Няма място за притеснение просто ако желае да остане при Вас приятелката ви за по дълго и да работи нека се регистрира за да е всичко ок ,но незная по какъв начин се разбира от кога си в страната .
Аватар
kremov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kumunut » 14 Септември 2008, 09:56:41

Аз и мой приятел търсим работа като заварчици СО2.Някой може ли да помогне?
Аватар
kumunut
Нов потребител
Нов потребител

Re:

Мнениеот nordreamer » 9 Януари 2009, 13:09:22

Radosl81 написа:Здравейте,аз живея във Финландия от 1 година.Ако може да ми кажете от къде разбрахте че имате право да стоите тук само 3 месеца без да работите и кой знае вие кога сте дошли тук,след като вече няма граничен контрол?Извинявам се че така питам ама и аз имам същия проблем.Аз работя легално тук но преди два месеца дойде приятелката ми.Тя прочела тези дни какво сте писали и се притеснила че ще я върнат.Ходих да питам шефа и той ме пита същото което ви питам и аз.

Когато ползваш самолет при кацане ти прекарват паспорта през специален четец чрез който проверяват дали не си в база данни с нежелани персони в ЕС, също така остава и инфо кога си пристигнал. Относно другите начини на придвижване може би е по-лесно да излъжеш. Когато си намериш работа и съответно подадеш документи за разрешително за работа посочваш кога си дошъл, после полицията те проверява и дава становище.Никога не знаеш къде и какво могат да решат да проверяват, плащания с кредитни карти, корепонденция по нета, но ако те хванат в издънка ти слагат бан за ЕС за доста време.
Може да видите колко точно на адреса на министерството на труда и соц. политика:

http://www.mlsp.government.bg/bg/public/job.pdf

Хора, ние сме част от ЕС, но все още не сме пълноправна страна по Шенгенското споразумение!
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Re: Re:

Мнениеот kremov » 11 Юли 2009, 18:16:30

Здравейте интересуваме как мога да намеря работа постоянна във Финландия с английски език в оранжерия или някоя ферма за животни дългосрочно с осигурена квартира живея тук със семейството си от 1 година.Благодаря предварително в помощ ли ще ми е сайта за работа http://www.mol.fi
Аватар
kremov
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Търся/Предлагам