• Advertisement

Darlehen - кредити от банки за образование

Напред, науката е слънце!

Re:

Мнениеот super » 22 Август 2007, 16:30:15

Hallo! Also für Langzeitstudenten gibt es dmnach keine Chance für Credit? Denn ich bin ab dem nächsten Semester Langzeitstudent.
Аватар
super
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Sub_Zero » 22 Август 2007, 18:49:12

Само да вметна, че ако не си германец или родителите ти не са работили в Германия, ще издухаш супата и няма да получиш нищо. Облекчения като кредити и Bafög за българи няма. В най-добрия случай те освобождават от студентски такси за периода на следването, нищо повече. Преди един месец минах по тоя път.

PS: Друг вариант е кредитната карта, с лихва около 17% (тесла отвсякъде). Може също така да се подаде молба за Dispokredit към банката, в която имаш сметка, но годишната лихва е между 14% и 15%, което прави този вариант почти толкова неизгоден, колкото и този с кредитната карта.
Последна промяна Sub_Zero на 22 Август 2007, 18:55:38, променена общо 1 път
Аватар
Sub_Zero
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот evva » 23 Август 2007, 00:24:18

В NRW ни освобождават от таксите,тъй като не отговаряме на условията, за да ни дадат кредит, но в другите банки тези условията са различни.

Studienbeitragsdarlehen der NRW.BANK

Darlehensberechtigung :
§ 8 Abs. 1 und 2 des BAföG ...

[url=http://www.kfw-foerderbank.de/DE_Home/Bildung/Wissenskredite_fuer_Studenten/KfW_Studienkredit/Foerderbedingungen.jsp]
KfW Förderbank[/url]
evva
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот _shokolad_ » 25 Октомври 2008, 09:37:16

Тоест това ,което разбрах е ,че ако не живееш в германия от повечко вереме-няма кредит,така ли?И ако искам да тегля кредит единствената възможност е от бг?Моля ,нека някой да сподели как се е финансирал в началото на следването си в Германия ,и дали не е голямо "набутване" да вземеш кредит от бг банка,защото на мен лихвите ми се струват доста големи ,въпреки че признавам си ,нищо не разбирам от кредити , банки и таквиз неща..
Аватар
_shokolad_
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот plamcho » 25 Октомври 2008, 18:31:56

Намерих един доста полезен сайт, в който всеки ден обновяват изискванията на банките и лихвените проценти конкретно за Bildungskredit

http://www.expressvergleich.de/Geld/Bil ... -Vergleich

Улеснява доста при търсенето на най-подходящия заем.
Доколкото аз знам, за да ти отпуснат заем трябва да си пребивавал в Германия минимум 1 година (условие в една от банките) или трябва да представиш Vordiplom. Всъщност има и други условия относно престоя ти, които на мен не са ми никак ясни. Ясно ми стана само, че за първия семестър още не мога да взема никакъв кредит. И с това мечтата медицина+Германия залезе...
[/url]
plamcho
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Joanka » 26 Октомври 2008, 08:30:31

Защо не вземеш студентски кредит от България?
Всичко е число! ;)
Аватар
Joanka
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Galadriel » 26 Октомври 2008, 12:14:01

Знам,че този въпрос не е за тук,но все пак искам да попитам дали като отиваш да следваш(медицината ме интересува главно) ти искат банокова гаранция,че можеш да си платиш обучението? :?
Аватар
Galadriel
Нов потребител
Нов потребител

Re: Darlehen - кредити от банки за образование

Мнениеот vality » 6 Септември 2009, 17:06:31

Здравейте : ) Моя въпрос е свързан с това дали българи могат да получават заем за студентската такса или евентуално помощи на месец и как?

Мерси предварително!
vality
Нов потребител
Нов потребител

Re:

Мнениеот In_Dreams » 7 Септември 2009, 09:27:47

evva написа:В NRW ни освобождават от таксите,тъй като не отговаряме на условията, за да ни дадат кредит, но в другите банки тези условията са различни.

Аз мисля, че не си права. В НРВ освобождаваха, ако си се записал преди летния семестър на 2008. След това, който се запише си плаща таксите. И няма възможност за освобождаване, точно защото имаме право на кредит от НРВ банката.
(Аз съм в Дуисбург Ессен университета, но мисля, че и в Бохум и Дортмунд е така, поправете ме, ако греша).
Аватар
In_Dreams
Тукашен
Тукашен

Заем за студент в Германия

Мнениеот Jorsh » 18 Май 2014, 19:27:22

Здравейте. След някой месец започвам да следвам в Германия и в момента си търся работа за да спестя накакъв капитал за някои основни неща и началния период. Въпроса ми е дали някой има опит с някакви заеми в Германия, понеже се намирам там и търсенето не върви добре, а време не остана. Мисля си за нещо от сорта на 2-3хил евро. Благодаря, предварително.

Преместено във вече съществуващата тема.
Jorsh
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 7 пъти

Назад към Образование