• Advertisement

Магистратура в Брюксел

Напред, науката е слънце!

Re: Магистратура в Брюксел

Мнениеот criyo » 2 Август 2009, 21:05:07

Ам напротив - аз казах че репутацията на учебното заведение сред работодателите (добавено) и професионалният опит са решаващите критерии за успешната реализация, а не мотивацията.

Особено ако искаш да работиш в голяма международна компания - хората с престижни дипломи и/или релевантен професионален опит имат огромно предимство. Защо ли? Има си достатъчно икономически теории, които отдавна са го обяснили - сигналинг/скрийнинг, етс. Ако ще и най-мотивираният и най-активният да си на интервюто, това е много малко предимство.

Ако не искаш да работиш в голяма фирма, тогава няма значение къде си завършил в повечето случай, тогава професионалният опит е достатъчен.

Особено репутацията на Солвей спрямо кандидат от друг университет при кандидатстване за една и съща позиция при еднакъв професионален опит ще натежи доста в полза на кандидат от Солвей (в случай че кандидатствате за отговорна позиция в голяма, известна компания). Има си много проста причина за това - при назначаване на некачествен кандидат фирмата губи пари, абсолвентите на университети с по-добра репутация са доказано по-качествени имено защото репутацията на университета се дължи на факта, че студентите им скъсват дупенцата от учене, а не ги чакат сами да се мотивират :) Но това са мои разсъждения. Ако след това ще работиш в БГ, дипломата така или иначе няма значение каква е, там играят връзките.

Много прост аналогичен пример е разликата в заплащането на Уни абсолвентите в Германия и тези, които са завършили FH. Разликите са от порядъка на 3-10К евро на година в зависимост от специалността.
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот Boby1985 » 2 Август 2009, 21:56:00

Е, то, че големите институции и фирми ще предпочетат някой с диплома от Солвей - може би е така и съм склонен да го приема. За мотивацията явно не съм те разбрал правилно :) Но си има и хора, които са се реализирали на дадено работно място и с магистърска диплома от БГ-университет, за която длъжност със сигурност са кандидатствали сума ти му хора от различни университети (говоря именно за Германия, но фирмата няма да споменавам - може би в Белгия е различно). А и ти ми казваш: При еднаква специалност от различни унита и еднакъв трудов стаж.... Ами като говориш за икономически теории, принципи и закономерности съществува една друга: всяка теория в икономиката е "при равни други условия", което много добре го знаем, че е невъзможно да стане :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот Boby1985 » 18 Август 2009, 15:29:49

Нещо като нова информация относно магистратурите. Не знам как е по другите университети, но говоря специално зa EHSAL - дипломата ми от бакалавърското образование все още не ми е готова и ще има да ми я бавят едно кило време, понеже вече два пъти се минава през МОН, лепят се стикери срещу фалшификации и разни други простотии, които удължават процедурата доста време. Та, тъй като се очаква дипломата ми да ми бъде готова към началото на ноември, говорих с координаторите на МВА в ЕХСАЛ (мързи ме да превключвам на латиница :) ) и ми казаха, че няма проблем да се прати удостоверение от университета ми, че съм дипломиран и само чакам дипломата си на хартия, да се ПРЕВЕДЕ (без легализация) това удостоверение, да се прати и ако всички други условия са изпълнени (приети сте, имате тойфел точките, снимки, диплома за средно образование и пр.) ще добиете пълни студентски права в университета, а пък оригинала на дипломата ще я чакат да им я занесете преведена и легализирана по някое време - колкото се може по-рано :) Не знам дали е нова информацията, но днес това го разбрах, та реших да споделя :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Boby1985 » 27 Септември 2009, 14:39:04

Минах скапания тойфел и вече трябва само да се запиша :) Голем кеф, големо нещо
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот kokercho » 12 Октомври 2009, 22:57:04

Здравейте, аз уча социална педагогика в СУ последна година и искам да продължа някаква подобна магистратура в Белгия. Като изчетох информациата тук всичко е свързано с икономиката. Някои може ли да ме насочи към университет със специалности в социалната сфера?
kokercho
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Ms_Sunshine » 20 Август 2012, 12:19:16

Здравейте,
Моля за информация - имате ли наблюдения какъв е горе долу процентът на прием за магистратура в HUB? Чакам отговор от тях, който трябва да получа до към 10 септември, проблемът е, че началото на уч. година е от 24 септ. При удобрение бих имала много малко време за подготовка и заминаване. Много искам да стане, бих се радвала някой по-запознат с HUB да ми сподели мнението си и наблюденията си относно приема на студенти в магистърските им програми. Благодаря!!!
Ms_Sunshine
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boby1985 » 24 Ноември 2012, 15:01:53

Ms_Sunshine написа:Здравейте,
Моля за информация - имате ли наблюдения какъв е горе долу процентът на прием за магистратура в HUB? Чакам отговор от тях, който трябва да получа до към 10 септември, проблемът е, че началото на уч. година е от 24 септ. При удобрение бих имала много малко време за подготовка и заминаване. Много искам да стане, бих се радвала някой по-запознат с HUB да ми сподели мнението си и наблюденията си относно приема на студенти в магистърските им програми. Благодаря!!!

Съжалявам, чак сега виждам мнението ти. Предполагам, че си била приета без проблеми в HUB - университетът не е добър и дори средняшки. Не знам каква специалност си, но си мислиш, че ще завършиш МВА - недей :) Учих там :) Но ще се убедиш де :) Успех ти пожелавам.
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Lara Croft J » 13 Февруари 2013, 18:32:51

Здравейте! Аз съм се ориентирала към Vrije Universiteit Brussel за магистратура. Някой има ли някакви наблюдения за университета, прием, образование, работа... ?

Благодаря ви много предварително! :flower:
Lara Croft J
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот crasy » 18 Май 2014, 18:13:20

Някой знаели дали изобщо има магистратура физика в Белгия?
Честно казано нищо не открих в половината университети и се отчаях
crasy
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ScheissMann » 18 Май 2014, 18:42:26

Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот sisolina666 » 2 Август 2014, 09:08:48

здравейте.живея в Белгия от 2 г,в град Гент.уча в Свищов финанси,имам още 1 година,за да завърша бакалавър.искам да уча магистратура в Брюксел.нямам никаква идея как стоят нещата...университети,кандидатстване,заплащане...някой може ли да ми помогне за всичко това,да ме ориентира...не искам да уча пак икономика,все още не съм решила каква специалност.помогнете,моля.
sisolina666
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 2 Август 2014, 10:25:59

Ето подробен списък на университетите в Брюксел.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот sisolina666 » 2 Август 2014, 10:50:16

благодаря
sisolina666
Нов потребител