• Advertisement

Алтернативна медицина

Кой каза "Наздраве"? :-)

Алтернативна медицина

Мнениеот velingrad » 26 Април 2010, 19:40:03

Поради непрекъснатото разводняване на тази Тема, представям място и възможност за изява, на всеки който е убеден, че с алтернативна медицина може да се постигне повече или всичко.
Няма никакво значение, дали ще пишете за неща, които донякъде (или съвсем) са доказани, или ще обсъждаме врачки и шамани- тук му е мястото.
Защо във Форум "България"? Защото тук пишат българи- просто и ясно.

Като начало нещо от Лекар.БГ : Митовете на алтернативната медицина за рака

От тук нататък се започва с неща-подобни:

РАКЪТ е болест, причинена от дълбоко възмущение, което изпитваме продължително време, докато то буквално разяде тялото ни.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: РАК и Алтернативна медицина- обща Тема

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 12 Ноември 2010, 23:54:22

Vel , смятах, че тази тема ще събере доста участници, но явно съм се излъгала. Може би първата дума плаши хората? Какво ще кажеш да я видоизменим само на „Алтернативна медицина”? Мисля си, че мнозина имат какво да споделят от своите знания или опит (пряк или косвен), с този дял от медицинската практика (бях се засилила да пиша „наука” вместо „практика”, но сигурно ще се разгори сериозен спор в тази насока, та се отказах).

И на мен ми се е случвало понякога да прибягвам до методите на алтернативната терапия. Но като човек на години, към всяка новост подхождам малко консервативно – необходими са ми повечко доказателства за положителния ефект от нейното прилагане. Така де, защо да ги ручаме тия жабЕета, ако новото не е по-добро от старото?

Да, ама в някои случаи няма „старо”. Ето на какво попаднах вчера и ще ми е интересно да чуя и други мнения по въпроса:

ЗА - Методът на професор Надежда Антоненко – ново направление в здравеопазването
ПРОТИВСтанаха известни нови подробности за едно от шумните дела за измама

А защо не? Готово: vel... ;-)
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~
Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 114 пъти

Re: Алтернативна медицина- обща Тема

Мнениеот vessy72 » 11 Май 2011, 21:56:18

Учени от Ротердамския медицински център "Еразъм" изследват лечение на тумори чрез нагряване

Споделям тази статия, която ми се стори интересна. И съзнавайки, че точно този източник не е най-надеждният, пускам линк и към оригиналната новина: Researchers discover how heat destroys tumors
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот bknf » 12 Май 2011, 08:11:43

velingrad, на тоя от теб даден линк прочетох мнението на една жена, "Моя съпруг се разболя от рак на черния дроб.., и после за ситуацията в България. Според мен вътрешното състояние на дадения пациент (може да) влияе върху развитието - защо не и при всяко едно заболяване. Но как.. не знам. Сигурно има и друг един момент. Все пак става дума за това, как да се спечели. Ако някой е напълно здрав, нищо му няма, сам може да се излекува от каквото и да е - то как ще се печели от него..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Re: Алтернативна медицина

Мнениеот velingrad » 13 Юни 2011, 22:28:37

94% излекуване - голяма, нечовечно огромна конкуренция за бай Продан:
Един нетрадиционен начин за борба с рака
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот vessy72 » 20 Юли 2011, 16:23:24

• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Re: Алтернативна медицина- обща Тема

Мнениеот danidd » 20 Ноември 2011, 15:28:40

Точно на този принцип работи ваксината на Коули.

vessy72 написа:Учени от Ротердамския медицински център "Еразъм" изследват лечение на тумори чрез нагряване

Споделям тази статия, която ми се стори интересна. И съзнавайки, че точно този източник не е най-надеждният, пускам линк и към оригиналната новина: Researchers discover how heat destroys tumors
danidd
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот vessy72 » 20 Ноември 2011, 17:13:19

danidd, мисля че не сте права. Обща е целта и думите "висока температура" и "тумори". Не съм специалист, но доколкото разбирам от публикацията на AMC и Erasmus MC, става дума за локално повишаване на температурата и нагряване само на туморните клетки, което е съпътствано с медикаментозно лечение. Поне доколкото съм запозната с ваксината на Коули, там става дума за симулация на инфекция, която предизвиква естествената реакция на организма, повишавайки температурата на цялото тяло, което е съвсем различно нещо...
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Мнениеот danidd » 22 Ноември 2011, 15:28:46

Имах впредвид затоплянето.Ваксината на Коули се прилага и със директно инжектиране във тумора,метастаза и т.н..Но при наличието на много разсейки цялостната хипотермия е за предпочитане.

vessy72 написа:danidd, мисля че не сте права. Обща е целта и думите "висока температура" и "тумори". Не съм специалист, но доколкото разбирам от публикацията на AMC и Erasmus MC, става дума за локално повишаване на температурата и нагряване само на туморните клетки, което е съпътствано с медикаментозно лечение. Поне доколкото съм запозната с ваксината на Коули, там става дума за симулация на инфекция, която предизвиква естествената реакция на организма, повишавайки температурата на цялото тяло, което е съвсем различно нещо...
danidd
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот danidd » 25 Ноември 2011, 18:52:00

имах впредвид хипертермия
danidd написа:Имах впредвид затоплянето.Ваксината на Коули се прилага и със директно инжектиране във тумора,метастаза и т.н..Но при наличието на много разсейки цялостната хипотермия е за предпочитане.

vessy72 написа:danidd, мисля че не сте права. Обща е целта и думите "висока температура" и "тумори". Не съм специалист, но доколкото разбирам от публикацията на AMC и Erasmus MC, става дума за локално повишаване на температурата и нагряване само на туморните клетки, което е съпътствано с медикаментозно лечение. Поне доколкото съм запозната с ваксината на Коули, там става дума за симулация на инфекция, която предизвиква естествената реакция на организма, повишавайки температурата на цялото тяло, което е съвсем различно нещо...
danidd
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dimadoctor » 27 Ноември 2011, 00:08:28

Не съм убеден, че хипертермията, било локална или обща, повлиява негативно растежа на туморните клетки. Ако беше така- щяхме да имаме много евтино средство за лечение на туморите под формата на сауна или парна баня.
Аватар
dimadoctor
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот vessy72 » 6 Януари 2012, 19:18:40

Попаднах на статия, която ми се стори интересна, макар че едва ли би могла да се квалифицира като алтернативна медицина, но и по-горе съм поствала коментари по теми, различни от алтернативната медицина. Вел, ако бъркам мястото, моля те да ме поправиш.

Та, попаднах на това: Озонова инжекция облекчава болките в гърба

Оригиналната статия на Daily Mail е тук, но за жалост нямах време да потърся първоизточника от Университета във Франкфурт. Ако успея да го намеря през уикенда, ще добавя и него.
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vessy72 » 9 Януари 2012, 19:22:16

Не мога да променя вече последния си пост, но допълвам информацията в него с това, което намерих по въпроса.

Очевидно облекчаването на болките в гърба посредством озон съвсем не е новина. Видно е, че Dr. Thomas Lehnert и екипът му работят повече от 5 г. в тази област:

Новината е "дошла" оттам, че резултатите от практиката им са били изнесени на наскоро състоялата се годишна среща на Северно-американската Радиологична общност.
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Мнениеот stefche67 » 9 Януари 2012, 21:11:23

четох за
ПРОФ. Д.М.Н. ИВАН ПАВЛОВИЧ НЕУМИВАЙКИН: ПОЛОВИНАТА БОЛЕСТИ МОГАТ ДА СЕ ИЗЛЕКУВАТ С... ВОДА
опитах с малък експеримент-капки за нос си направих сама,честно,останах приятно изненадана,с хремата се преборих невероятно бързо.
Аватар
stefche67
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот velingrad » 9 Януари 2012, 22:06:05

stefche67 написа:четох за
ПРОФ. Д.М.Н. ИВАН ПАВЛОВИЧ НЕУМИВАЙКИН: ПОЛОВИНАТА БОЛЕСТИ МОГАТ ДА СЕ ИЗЛЕКУВАТ С... ВОДА
опитах с малък експеримент-капки за нос си направих сама,честно,останах приятно изненадана,с хремата се преборих невероятно бързо.

Нека ми бъде простено (или пък не)...

stefche67
вярвам ти, че си се излекувала- от каквото да е- но от първото интервю (2006), до второто (2010), и до ден днешен, трябваше да няма болести, или?

*Неумывакин- и той лекува всичко... включително рак...
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Следваща

Назад към Здраве